• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sağlık Bakanlığı Çevre Görevlisi yazısı

Kayıt
10 Mart 2009
Mesajlar
188
Beğeniler
58
Şehir
Kayseri
#5
Yönetmelikte doğru anladıysam hasteneler personel ilanı açacaklar veya danışmanlık firmalarına doğru akacaklar.
benim anladığım;
önce bünyenizde çevre görevlisi varsa onu kullanın, yoksa çevre görevlisi olabilecek meslek gruplarındaki çalışanlarınıza çevre görevlisi belgesi alın, oda yoksa danışmanlık firmalarına gidin diyor.
hatta birden fazlaysa çevre yönetim birimi kurun ve bir kaç hastaneye birlikte bakın diyor
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.470
Beğeniler
3.333
Şehir
Astana
#7
Evet bende aynı şekilde anladım fakat yönetmeliği yanlış yorumlamışlar. Çevre yönetim birimine vergi numarası alınmasından bahsediliyor. Birisinin sağlık bakanlığını uyarması lazım.

Yada ben okuduklarımı değerlendiremiyorum :)
 
Kayıt
25 Kasım 2009
Mesajlar
786
Beğeniler
485
Şehir
İstanbul
#9
çok karışık bi iş yapmaya kalkıyorlar bu kesin, şunu anladım ben çevre yönetim birimi il müdürlüğüne bağlı olacak ve vergi numarası olarak buraya alınacak, tüm hastaneler de (devlet) ona bağlı görünecek, yani böyle olabilir ama ihtiyaç halinde birden fazla ÇYB kurulabilir diyince insan şüpheleniyo ne anladıklarından ve anlatmaya çalıştıklarından :)
 

envireng

CMNet Üyesi
Kayıt
29 Temmuz 2010
Mesajlar
4
Beğeniler
0
#10
Hayır Fatih..

Aynı vergi numarasına sahip tesisler tek bir çevre yönetim birimi kurabilir hükmünden yola çıkarak vergi numarası aynı olan hastaneler birleşin bir birim oluştursun diyor.. ve hatta gerekiyorsa (sırf para harcamasınlar diye) mümkünse aynı şehirdeki devlet hastaneleri vb tek vergi numarası altına geçin diyor. yeni bir vergi numarası alın demiyor.

Kısaca, devlet eliyle mesleğiniz bir kez daha baltalanıyor. Üç kuruştan kaçtıkları için. Bunu yapanların idari kesimlerinde doktorlar da var. Yani memleketin en çok kazanan meslek gruplarından birisi.
 

insomnia

CMNet Üyesi
Kayıt
24 Şubat 2009
Mesajlar
65
Beğeniler
10
Şehir
Tekirdağ
#14
yazıda çevre danışmanlık firmalarıyla ilgili hiç bir atıf yapılmamış yani illaki kendi bünyenizde halledin diyo bu işi sanki çok büyük kayıp olacak bi firmayla anlaşma yoluna gitmeleri devlet ne zamandır bu kadar tasarruflu olmaya başladı acaba hepte çevre konusuna denk geliyor nedense :p
 

onurcelep

CMNet Üyesi
Kayıt
14 Eylül 2011
Mesajlar
18
Beğeniler
3
#15
Sağlık bakanlığının birimleri arasında iletişimsizlik olduğu için bu sorunlar kaynaklanıyor. Bu yazı tedavi hizmetlerinden çıkıyor ama Sağlık bakanlığında çalışan çevre mühendisleri halk sağlığına geçtiler ve bu işi yapmak istemiyorlar..Bence yapmasınlarda zaten.Koskoca sağlık bakanlığında 60 tane çevre mühendisi var.Çevre görevlisi olayınıda benim gibi memur olup Çevre mühendisliği mezunlarına görevlendirme ile başlattılar yani elinde olanları değerlendirmeye çalışıyor ama nereye kadar bilinmez...Biz kadromuzu almaya çalışıyoruz onlar geçici çözümler arıyorlar.Kpss ile de doğru dürüst alımları olmuyor zaten...