• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sanayi kuruluşları malzeme satışı hakkında

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
merhaba arkadaşlar

sanayi kuruluşları malzemelerini ihale yolu ile satmaktadır.
Malzemeleri satma işlevini neye dayanarak yapıyorlar?
Bilgisi olan var mı?
üretim artığı, ambalaj atığı gibi

Evrem hanım merhaba, sanayi tesisleri üretim atıklarını satabilirler fakat bildiğiniz üzere ambalaj atıklarını artık bedelsiz olarak lisanslı bir tesise verme yükümlülükleri var

@Evrem Yeşil

patrona dayanarak gayet rahat ve kazançlı bir şekilde satmak mümkündür

Üretim artığı ya da atık olarak değil de kapasite raporunda 2. ürün, yan ürün olarak görünüyor olabilir mi?

@Yusuf Özkır sanayi ünvanına sahip olan firmalar satıyor.
Açıkçası üretim artığı gibi bir ibareye ben rastlamadım. Bu yuzden arastırıyorum.?
bir bilgi bulursam sizinle paylaşırım tekrar. bilen arkadaşlar da paylaşırsa seviniriz.

AAKY 4. Madde

b) Ambalaj atığı: Üretim artıkları hariç, ürünlerin veya herhangi bir malzemenin tüketiciye ya da nihai kullanıcıya ulaştırılması aşamasında ürünün sunumu için kullanılan ve ürünün kullanılmasından sonra oluşan kullanım ömrü dolmuş tekrar kullanılabilir ambalajlar da dâhil çevreye atılan veya bırakılan satış, ikincil ve nakliye ambalajlarının atıklarını,