Sanayi sicil belgesi

Nermin Tuğralı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
merhaba arkadaşlar,

ötl lisansı için istenen belgelerden olan sanayi sicil belgesini nasıl alacağız? nereye başvurmamız gerekiyor? bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Okan Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Selamlar,

Sansic B formu olarak adlandırılmıştır. Firmanın bir önceki yıla ait faaliyetlerinin bildirildiği formdur.
* Yıllık İşletme Cetveli her yılın başından itibaren Nisan ayı sonuna kadar verilmesi zorunludur.
Yıllık İşletme Cetveli Sansic B Formu doldurularak doğrudan bir dilekçe ekinde üretim yerinin bulunduğu İl’in Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne verilir veya taahhütlü olarak gönderilir. Ya da elektronik ortamda
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
adresinden e – hizmetlerimiz - Yıllık İşletme Cetveli işlemleri menüsü kullanılarak işletme sahibi veya yetkilendirdiği kişi tarafından verilir.

Bir göz atın derim...

KaanDogukan

Genel Yönetici
Genel Yönetici
merhaba arkadaşlar,

ötl lisansı için istenen belgelerden olan sanayi sicil belgesini nasıl alacağız? nereye başvurmamız gerekiyor? bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum
merhabalar, öta 'larda makine türü üretim işi yapabileceğiniz bir ekipman olmadığı için, kapasite raporu alamadığınızı belirten belge iş akış şeması ile bulunduğunuz ilin sanayi ve ticaret müdürlüğüne dilekçe ile başvuru yapın. muafiyet - kapsam dışı yazını alın.

sanayi sicil belgesi işletmesinde üretim için kullandığı makinesi olan firmalara verilmektedir. Zaten makinesi olan üretim yapanlara kapasite raporu verildiğinden sanayi ve ticaret il müdürlüğü sanayi sicil belgesi vermektedir. bunun dışında öta gibi geri kazanım yapmayan, üretim yapmayan tesisler kapsam dışı yazısı almaktadırlar.

Nermin Tuğralı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kaan Bey, öta değil yanlız Ötl lisansı için alacağız yine aynı şeyler mi geçerli

KaanDogukan

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Kaan Bey, öta değil yanlız Ötl lisansı için alacağız yine aynı şeyler mi geçerli
:) önemli olan nokta makine ile işlem yapmanız. makine ile işlem yapmanızı müdürlük sanayi sicile tabi olarak değerlendirmekte.

Nermin Tuğralı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
teşekkür ederim Kaan Bey, ötl geri dönüşümü fiziksel kırmayla granül ve çelik tel elde etme işlemi olacak. yani kırma makinelerimiz var. buna göre kapasite raporumuz çıktıktan sonra sanayi sicil belgesi için başvuru yapacağız sanırım...

irfan dallı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
teşekkür ederim Kaan Bey, ötl geri dönüşümü fiziksel kırmayla granül ve çelik tel elde etme işlemi olacak. yani kırma makinelerimiz var. buna göre kapasite raporumuz çıktıktan sonra sanayi sicil belgesi için başvuru yapacağız sanırım...
Nermin hanım siz sanayi sicil belgesini aldınız mı? aldıysanız nasıl aldınız yardımcı olursanız sevinirim.

okyanus35

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
İyi günler , çalışmakta olduğum firmaya şöyle bir mail geldi bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz ?
6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği Sanayi Siciline kayıtlı işletmelerin, 2016 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini 30 Nisan 2017 tarihi saat 24:00'e kadar vermeleri zorunludur. Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında İdari para cezası uygulanacaktır.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfası (
) e-hizmetler bölümünde bulunan Sanayi Sicil Bilgi sistemini (
) kullanarak işlemlerinizi yapınız. Son günlerde yaşanabilecek olan yığılmalar nedeniyle bilgi girişlerinde sorun yaşamamanız açısından işlemlerinizi son güne bırakmamanız önem arz etmektedir.
@irfan dallı @Nermin Tuğralı @KaanDogukan @Okan Öztürk @Nermin Tuğralı

sedefp

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Muhasebe ile ilgili olduğunu biliyorum bu durumun @okyanus35

Olgaç SÜRMELİHİNDİ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
İyi günler , çalışmakta olduğum firmaya şöyle bir mail geldi bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz ?
6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği Sanayi Siciline kayıtlı işletmelerin, 2016 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini 30 Nisan 2017 tarihi saat 24:00'e kadar vermeleri zorunludur. Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında İdari para cezası uygulanacaktır.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfası (
) e-hizmetler bölümünde bulunan Sanayi Sicil Bilgi sistemini (
) kullanarak işlemlerinizi yapınız. Son günlerde yaşanabilecek olan yığılmalar nedeniyle bilgi girişlerinde sorun yaşamamanız açısından işlemlerinizi son güne bırakmamanız önem arz etmektedir.
@irfan dallı @Nermin Tuğralı @KaanDogukan @Okan Öztürk @Nermin Tuğralı
Okyanus hanım sanayi sicil müdürlüğü internet sitesine giriyorsunuz ve orada kullanıcı kodu ve şifre ile girerek gerekli bilgileri dolduruyorsunuz.

Yukarı Alt