• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Şantiye eğitimleri

qrafiqer

CMNet Üyesi
Kayıt
12 Temmuz 2010
Mesajlar
180
Beğeniler
27
Şehir
Ankara
#1
daha önce şantiyede çalışacak personeller için çevre ile ilgili eğitim veren oldu mu? verdiğiniz eğitim içeriği nasıldı?
bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.472
Beğeniler
3.335
Şehir
Astana
#2
Cevap: Şantiye eğitimleri

Şantiyede çalışanlardan çok fazla temizliğ dikkat etmelerini beklemeyin bence. Yerlere kimyasal dökmeyin, malzeme düzenine dikkat edin gibi genel bilgileri öneklerle verip onların nasıl etkileneceğini anlatırsanız yeterli olacaktır..
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
249
#4
Cevap: Şantiye eğitimleri

isg eğitimi verdiğim oldu ama aklıma gelenleri yazayım yine de.
elinizdeki malzeme güvenlik bilgi formlarını tarayın. tiner, astar, epoksi, kalıp yağı vb malzemelerin etrafa saçılmadan kullanılması ile ilgili talimatlar hazırlayın. şantiyedeki araçların makine yağı gres gibi sızabilecek kimyevi döküntülerinin araçların bakımları esnasında nasıl bertaraf edilmesi gerektiğini anlatın. şantiyeden çıkan araçların tekerlerinin yıkanması için yol üzerinde iki tümsek arasında bir yıkama havuzu oluşturulduysa ya da bu yapılabilirse bunu da eğitime dahil edin.