• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Şantiye şefliği

merve akbas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyor
arkadaşlar merhaba, ben geri dönüşüm firmasında çalışıyorum fakat bunun yanında bir inşaatta şantiye şefliği yapabilirmiyim? riskleri nelerdir? yardımcı olabilirmisiniz

@Gökalp Minik yanlış biliyorsunuz sigortanız iki farklı yerde olabilir fakat yüksek primden yatırılan gün sayısı kabul edilir. yani iki farklı yerde iş yapıyor görünebilirsiniz saygılarımla

sigortayla ilgili bir problem yok yani. lpg sorumlu müdür olan arkadaşlarda iki yerde sigortalı görünüyormuş. bunun dışında şantiye şefliğinin riskleri nelerdir acaba?

@merve akbas
En büyük riski iş kazası, bunu engelleyebilmek için de şantiyede bulunmak gerekir.
İşin içinde olmadan içiniz rahat edebilecekse, yapabilirsiniz.
Fakat oluşabilecek olumsuz bir durumdan (ki inşaatsa eğer gayet sık yaşanır) sorumlu olursunuz.

sahada olup işin zorluğuna sebep olan en büyük dezavantajı ustalar. İşi bilen yönlendirilmeyi anlayan, işten kaçmayan siz orda olmadığınız zamanlarda size rapor verebilen biri olması gerekir.Saha tecrübesi olan biri olarak, sahada öncelikle tehlikeli ne gördüyseniz önlem alın, fikirlere açık olun, ustaları veya personelleri küçümsemeyin, yönetmek anlamında siz orda olmasanız bile çalışabilme kabiliyetini gösterebilsenler bu da sizin muhattap olacağınız ustabaşını,formeni o konuda bilgilendirmek yaptığı işin önemini ona anlatmaktan geçer.

Teşekkür ederim arkadaşlar açıklamalarınızdan dolayı.Bana mesken inşaatı yapıyoruz siz olmasanız bile başkasına verceğiz bu parayı sadece adınız geçecek dedikleri için sormuştum. İnsan hayatı söz konusuyken oturdugun yerden para kazanmak olmaz tabi. @hersanlioglu @surmene1967 @cm.mervan

@merve akbas
Böyle açık sözlü olmazlar çok şanslısınız, size yetki değil direkt akıllarından geçen şeyi PARA yı teklif etmişler. Boşverin riskleri fazla...