• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Şeker fabrikası yardım

Yusuf Gkz

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar şeker fabrikasında işe başladım ilk olarak anaerobık+aerobik sistem var
ayrıca fabrikanın kullanacağı sularda kuyulardan çekiliyor ve bunun içinde Reverse osmosis sistemi var
bu konularla ve şeker fab. ile ilgili önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir?
Şimdiden teşekkürler

yazınızı yazalı baya olmuş ben yeni karşılaştım..dediğiniz konularla herhangi bir kaynak bulabildiniz mi?
yada ne tür bir yol izlediniz? şimdiden teşekkürler.

Bende yeni şeker fabrikası ile ilgili tez çalışması yapıyorum. şeker fabrikası şeker pancarıdan şeker üretimi yapıyor ve ve çalışma süreleri yani kampanyaları kısa süreli olduğu için biyolojik olarak arıtmak çok anlamsız ve genellikle de deşarj limitlerinin altında bir arıtım söz konusu. O yüzden daha çok kimyasal ya da membran olarak arıtım yapmak daha mantıklı geliyor. Reserve osmosis yöntemini ilk defa duyuyorum. eğer elinde bununla ilgili kaynak varsa bizimle paylaşmanı isteyeceğim.

Eskişehir Şeker Fabrikasında size çok yardımı dokunabilecek bir çevre mühendisi var geri çevirmeyeceğini düşünüyorum iletişime geçmeyi deneyin derim.. (Anaerobik sistemleri var)

@asmin
Eğer bir danışmanlık firmasında çalışıyor iseniz ek-1 listesinden ayda 10 işyeri ya da ek-2 listesine göre ayda 20 işyerine bakabilirsiniz. Bireysel çalıştığınız zaman yani çevre görevlisi olduğunuz firmada SSK'nızın yapılması gerekiyor. O yerde SSK lı olduğunuz için başka yerin çevre görevlisi olamazsınız.

öncelikle cevap verdiğiniz teşekkür ederim..bende şunu belirteyim fabrikadan kastım şeker fabrikası ve bireysel olarak çalışılırsa bir çevre mühendisi 5 şeker fabrikasının mühendisi olabiliyor mu?

@asmin
Rica ederim :) Tek siz iseniz bakamazsınız.. Bu fabrikalar aynı vergi nosuna sahip olsa bile bakamazsınız ancak çevre yönetim birimi kurmanız gerekir.. Siz sadece tek bir yere bakabilirsiniz..