• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sera gazı emisyon raporlama

G. Hersanlioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Veolia Çanakkale Entegre Katı Atık Yönetim Projesi
Merhaba;
Sera Gazı Emisyonlarının Raporlamansı hakkında eğitim veren veya yakın tarihlerde bi eğitim planı vs. duyan var mı?

Aura Belgelendirme Ankara tel: 0312 473 78 73 - İstanbul Tel: 0216 461 78 73
Türk Loydu İstanbul Tel: +90 216 581 37 00
QSİ Belgelendirme Ankara tel: 0312 472 60 67
Re-Carbon Ankara: Tel. 0312 287 51 22
TSE Ankara Tel: 0 312 592 51 58

Merhaba arkadaşlar, benim doğalgaz miktarımın birimi Sm3 bunu Nm3 birimine dönüştürmem gerek. İnternetten hesaplamalara baktım da hiç bir şey anlayamadım. :kötü: Dönüşümü nasıl yapabilirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

@nil_ayy

sm3'den nm3 dönüşüm pv=nrt oluyor. biri 0 derecede diğeri 15 derecede hallleri. sm3(değeriniz)*(273,15)/ (273,15+15):rolleyes: umarım yararlı olur...

Merhaba arkadaşlar sera gazinda istemem evraklar da propan tüpü bilgileri isteniyor msds bilgisi mi yoksa miktarlari mi istenen?

@çmmerve
Teşekkür ederim. Bu arada bizim tesiste LPG tüpleri de var o da bir kaynak akışı. Bunların her ay faturaları var zaten. Kg olarak alınmış. Ben bunun hesabını yaparken kg'ı ton a çevirip NKD EF ile çarpıp öyle hesaplamam gerekiyor değil mi ?

@Adnan Özhan
Merhaba Adnan Bey benımde 14 tane tuğla fabrıkam var tam olarak nasıl yol izleyeceğimi bilmiyorum.Siz bir veriye ulaşabildiniz mi ? Şimdiden teşekkürler .

Merhaba Sera gazı emisyon hesapları ve raporlanması için envanter çalışması yapılması ve prosedür hazırlanması ve Örnek rapor paylaşımı konusunda yardımcı olabilecek birisi var mı acaba