Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sera gazlarının takibi hakkında yönetmelik kapsamında izleme planı şablonu yayımlandı

Konu, 'Mevzuat Taslakları' kısmında Tolga Gül tarafından paylaşıldı.

 1. lifenerji

  lifenerji CMNet Üyesi

  Bence bakanlık bir şey bilmiyor demek doğru değil, bu bakanlığın ne bildiğinden habersiz olduğunuzu gösteriyor. İklim değişikliği dairesi hiçbir kurumun yapmayacağı kadar sektöre eğitim vermekte ve izleme planlarının nasıl doldurulacağı konusunda yol göstermektedir. Şirketimiz bir zati iki hafta boyunca 15 sektöre bakanlık desteği ile eğitim verdi. bu azımsanmayacak bir destek. Bakanlığın aynı zamanda gönderdiğiniz izleme planlarını kontrol etme kapasitesi de bulunmaktadır.
   
  cankayat bunu beğendi.
 2. cankayat

  cankayat CMNet Üyesi

  Ben Lifenerji ve Bakanlığın verdiği sektör eğitimine katıldım ve gayet memnun kaldım. Lifenerji'yi de konuya olan hakimiyetinden ötürü bizzat refere ederim.
  Klavuz gerçekten güzel hazırlanmış. Elinize sağlık. Toplantıda da belirtmiştim.
  Sadece zaman sıkıştırıldı, yoksa bence altyapısı en teknik hazırlanmış Bakanlık çalışması bence bu.
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, Risk analizi, prosedür, görev ve yetki tanımı hakkında bilgiye sahip olan arkdaş var mı acaba ?
   
 4. Yasmin Yumusak

  Yasmin Yumusak CMNet Üyesi

  Prosedurler nasil hazirlanacak bilgisi olan var mi acaba

  Riskler nasil hazirlanacak hepsi birer soru arkadaslar
   
 5. Özge Gökmen

  Özge Gökmen CMNet Üyesi

  Merhabalar;

  Sisteme giriş yapamıyorum üç gündür. Sizde de aynı problem mevcut mu?

  Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
   
  hepaistos bunu beğendi.
 6. hangi sisteme giriş yapamıyorsunuz? il çevre md. uygulamayı açtıktan sonra; izleme planı oluşturma kısmı bizim tesislerimizde görünüyor..
   
 7. N.Tuğçe

  N.Tuğçe CMNet Üyesi

  Bence kimin neyi ne kadar bildiğini ilerleyen süreçte göreceğiz. Sektör eğitimleri son güne sıkıştırılmasaydı daha faydalı olabilirdi. Eğitim notlarını indirdim ancak her sektör için verilen eğitim notlarındaki Belirsizlik değerlendirmesi ve Risk analizi, Prosedürler için sektörlere özgü çalışma yapılmamış hepsinde aynı notlara yer verilmiş. Ve mevcutta olan ise birsürü cevaplanamayan soru??
   
  Pınar Pelit Demir bunu beğendi.
 8. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  @lifenerji Bakanlık konuya dediğiniz kadar hakim ise neden kılavuzun yayımlanması, eğitimler ve hazırlanmış olan elektronik yazılım sisteminin açılması bu kadar zaman aldı. Bütün bunların hepsi son zamana sıkıştırıldı, anlamadığım konu bu işte. Ben Bakanlık hiç bişey bilmiyor demiyorum ama eksikliklerin olduğu da ortada bunu anlamak zor olmasa gerek!
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 9. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  yarın son gün fakat hala sistem çalışmıyor. süre uzatımına gidecekler başka da alternatifleri kalmadı.
   
 10. Özge Gökmen

  Özge Gökmen CMNet Üyesi

  Sistemin çalışmadığı ile ilgii Bakanlıkla irtibat kurdum. Sistem çalışıyor sizin DNS ayarlarınızla ilgili bir sorun vardır dediler. Ben onun ardından; başka bir internet ağı ile giriş yaptım sisteme ve girebildim. Bilginiz olsun.

  Bir de beni şaşırtan ve ne yazık ki bitiren sistemin son sayfasınd açıkan prosedür listesi. Bunları daha önceden bilmediğimiz için genel 14001 prosedürlerinde ufak güncellemelerle durumu kurtarabileceğimizi düşündük. Kaldı ki Bakanlıkta pek çok eğitimin de böyle söylemişti. Şimdi sistemde istenilen prosedürleri görüp şok oluyorum. Firmalara dönüp bu prosedürleri hazırlamalıyız desem son gün komik olur herhalde. Hakkımızda hayırlısı :((
   
  hepaistos bunu beğendi.
 11. Kaan Kurt

  Kaan Kurt CMNet Üyesi

  hazırlanan izleme planlarının çoğunda eksiklik dönecek zaten.bırakalım bakanlık yetkilileri değerlendirsin eksik olan belge ve bilgileri onlar söylesin biz yapalım yoksa içinden çıkılamayacak.
   
 12. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Bakanlık Sera Gazları izleme planı sistemini bayram dada açık tutacakmış.Bu Bakanlık bunu hep yapıyor.Birde bizi acele ettirdiler.
   
 13. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  sera gazları izleme planında, kademe 3 çıktığında analiz yaptırılması gerektiği ve kademeyi düşürmek için gerekçenin geçici madde 1'in kullanılmaması gerektiği şeklinde bir dönüş oldu. Bu konuyu bakanlık ile görüştüm, en yakın zamanda bu problemi çözeceklerini ve duyuru ile yayınlayacaklarını söylediler.
   
 14. Lifenerji Ltd. Şti.

  Lifenerji Ltd. Şti. CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  Şirket olarak 26-27 Şubat tarihleri arasında "Uygulamalı İzleme Planı Hazırlama Eğitimi" vermekteyiz. Yaptığımız işlerden kısaca bahsetmem gerekirse: Eylül ayında Ankara/Hilton otelinde gerçekleştirilen sektöre yönelik eğitimler, "İzleme ve Raporlama Tebliği İzleme Planı Kılavuzu", İzleme planı şablonu ve Elektronik İzleme Planı Şablonu tarafımızca hazırlanmıştır.
  İzleme planlarının tamamlanabilmesi için şirket olarak hem tesislere, hem de tesislere çevre danışmanlığı hizmeti veren kuruluşlara yönelik eğitimler düzenlemekteyiz.
  Ayrıca, eğitimlerin odak noktası izleme planları sektörel bazda nasıl hazırlanır olduğu için denetçi olma hedefindeki kuruluşlarında katılımı oldukça faydalı olacaktır.
  Herkesi beklemekteyiz. Daha detaylı bilgi için eğitim duyuruları bölümüne bakabilirsiniz.
  Eğitim ile ilgili detaylı bilgiler için "İzleme Planı Hazırlama Eğitimi" dokümanına bakınız.
  Eğitime katılmaya karar vermeniz durumunda "Eğitim Başvuru Formu" dokümanını doldurup lütfen ilgili mail adresine iletiniz.
   

  Ekli Dosyalar:

  lizzie bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...