Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şerit ihlaline tweet'le ihbar :)

Konu, 'ARŞİV' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Acil durumlar için ayrılan emniyet şeridini ihlal eden sürücüler, vatandaşlar tarafından fotoğraflanıp Twitter üzerinden ihbar edilecek.

  İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne bağlı Beyaz Masa Birimi, emniyet şeridi ihlalleriyle ilgili yeni bir uygulama başlattı.
  Sosyal medyayı aktif bir biçimde kullanan İBB Trafik Kontrol Merkezi, vatandaşlardan emniyet şeridini ihlal edenleri fotoğraflayıp Twitter'dan kendilerine göndermelerini istedi.
  Beyaz Masa'ya ait @ibbbeyazmasa adresinden yapılan açıklamada, ihlal fotoğraflarının Twitter'da @4441154 ve @ibbbeyazmasa adresiyle paylaşılmasını istedi.
  Böylece trafik polisininin olmadığını zannedip şerit ihlali yapan sürücüler, vatandaş tarafından denetime tabi tutulacak.
  Trafik Müdürlüğü, fotoğraflarda emniyet şeridi ihlalinin tam gözükmesini ve plakanın da okunabilir olmasını istedi.
  Vatandaşların gönderdiği fotoğrafları incelemeye alacak olan Trafik Kontrol Merkezi, plakadan ceza kesip sürücünün adresine postalayacak.
  Özellikle büyükşehirlerde büyük sorun haline gelen "emniyet şeridi ihlalleri" cezası Karayolları Trafik Kanunu'ndaki değişiklik taslağı ile, geçtiğimiz hafta 72 liradan 650 liraya çıkartılmıştı.

  Haber:http://www.ntvmsnbc.com/id/25405797/
  haber.jpg

  Bence harika bir uygulama, ben affetmeyeceğim :)
   
 2. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Bu aralar Twitter'da pek bi faydalı işler yapılıyor :) Bu da iyiymş..
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Kesinlikle, sosyal medya böyle kullanılmalı :)
   
 4. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Değil mi ama.. Adı üstünde; "sosyal medya"; 2., 3. vs.. şahıslara yapılan göndermeler dışında da işe yaradığını göstermek ve görmek gerek ;)
   
 5. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  bence de çok güzel bir uygulama olmuş ambulans, itfaiye gibi araçların emniyet şeritlerinin kapalı olması yüzünden geç kalırlar genelde çoğu zaman da insan canına mal oluyor böyle olaylar yarın bizim başımıza gelmeyeceğini asla bilemeyiz duyarlı olmakta fayda var.
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  İstanbul'da 5 aracı twitter üzerinden ihbar ettim. Yapmanız gereken aracın plakasının okunabilmesi ve emniyet şeridinde yakalamanızdır, sonrasında bir fotoğrafla birlikte paylaşmaktır. :)
   
 7. Hakan Güngördü

  Hakan Güngördü CMNet Üyesi

  sonuç ???
   
 8. Mystogan

  Mystogan CMNet Üyesi

  Peki fotoğrafın gerçek olup olmadığına kim karar veriyor. Belki photoshop mevcut. Bu sıkıntılı bir uygulama mahkeme mahkeme süründürür gibi geliyor. Kayıtlar nasıl tutuluyor. Polisler ne iş yapıyor.
   
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Fahri polislik yapıyoruz işte.
  Sonuç nedir bilemiyorum. ilgili kurumu aradığımda gerekli işlemleri yaptıklarını söylediler. Fotoğrafla beraber cezalar evlere gidiyor .

  Mystogan Tabi ki twitterla gönderirken bu esnada güzergahı belirtmeniz gerekiyor. İlla bi yerde mobese kameraları vardır ve ihlal yaptığı saat diliminde bir yerlerde görüntülenebilir diye düşünüyorum.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.