• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ses ve gürültü kirliliği kaynakları

resatcagdasozogul

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Gürültü kaynakları (Karayolu, demiryolu, uçak ve hava alanları, sanayi tesisleri, yol ve bina yapım şantiyeleri vb.) ile ilgili dökümana ihtıyacım var, konuyla ilgisi olanlar yardım edebilir mi acaba. şimdiden tesekkür ediyorum..

karayollarında denizlerde havaalanları ve hava ulaşım araclarındaki endüstri alanındakı gürültü kirliliği hakkında açıklamalar, bunların gürültü değerleri db cinsinde, ve bu tarz kırlılıği engellemek amacıyla alınacak önlemler neler olabılır gbi bilgilerden bahsediyorum.

Önerebileceğim en sağlıklı döküman ' Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği' olabilir. Yüklediğim dosya değişiklerinin işlenmiş olduğu güncel halidir. Umarım faydası olur.

Ekli dosyalar

• ÇGDYY-Değişikliğin işlenmiş hali.pdf
    345.9 KB · Görüntüleme: 64
Umarım işine yarar. Ek olarak taş ocaklarındaki patlatmayla alakalı bir döküman var elimde. % 100 alakalı değil ama güzel ve eski bir çalışma..

Ekli dosyalar

• TAŞOCAKLARINDA Kİ PATLATMALARIN ÇEVRESEL ETKİLERİNİN ÖLÇÜMÜ VE DEĞERLENDİRİLMESİ.pdf
    277 KB · Görüntüleme: 52