• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sgk meslek kodu

Hüseyin Sağlam

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ATLIGRUP DANIŞMANLIK
hayırlı sabahlar meslektaşlarım. benim bir sorunum var ve sizlerden yardım beklemekteyim. ben 1,5 yıldır lisanlı bir toplama ayırma ve geri dönüşüm tesisinde çevre mühendisi olarak çalışmaktayım. gecen hafta sonu ssk hizmet dökümümü incelerken meslek kodumun 9520.05 hurda toplayıcı olarak girildiğini fark ettim. bunu işe başladığım tarihten itibaren 2143.01 çevre mühendisi olarak düzelttirebilirmiyim? ve bu meslek kodu yanlışlığı benim 1,5 yıllık mesleki tecrübemi etkilermi? yani çevre mühendisi olarak mesleki tecrübemden sayılırmı yoksa benim 1,5 yılım boşamı gitmiş mi olur? en kısa zamanda yardımlarını beklemekteyim...

bu konuyla ilgili bir bilgisi olan yokmu? tecrübeli meslektaşlarım acil yardımlarınızı bekliyorum...

Merhaba bir arkadaşım için sorum olacak aynı konu ile ilgili..
İşe başlarken meslek kodu çevre mühendisi olarak açılmış 3 ay de böyle gitmiş. Daha sonra 2 ay meslek kodu e devlette görünmüyor. sonrasında 3 yıl boyunca da uzman genel kodu ile gösterilmiş.
Sanırım bu yeni farkedilmiş, düzeltilmiş. Yeni farketmiş bunları. Kimse bilgilendirmemiş.
Terfi gibi bir durum da yokmuş bu süreçte.
Bu neden yapılmış olabilir? bunun bir eksisini yaşar mı?

Farklı meslek kodu ile çalıştırmak aslında suç. Bunun şöyle bir eksisi olabilir daha sonraki bir dönemde herhangi bir konuda çevre mühendisliği yaptığını ispat etmek zorunda kalırsa resmi olarak bunu ispat edemeyebilir.

Aslında çıktığı zaman işverenden şu tarihler arasında çevre mühendisi olarak görev yaptı diye bir belge alırsa ilerde onu gösterebilir yada sistemse sisteme yükleyebilir...

meslek kodu çevre mühendisi ama yatırılan tutar asgari ücret . bunun keşke bir sınırlaması olsa girdiğin koda göre ücret belirlense

Benim meslek kodum da 2423.13 koduyla Uzman (Genel) olarak yer almakta. En baştan beri farkındayım bu olayın ve itiraz etmedim hiç. Sizce meslek kodumu Çevre Mühendisi olarak değiştirmek için talepte bulunmalı mıyım?

Bence değiştirilmesini talep edin, şuan önemsiz bir ayrıntı gibi gelebilir ama ilerde ne ile karşılaşacağınızı bilemezsiniz.

Kalite biriminde çalışıyorum ve unvanım "Entegre Yönetim Sistemleri Uzmanı". O yüzden sigortadaki unvanımın da uzman olmasına itiraz etmemiştim aslında. Çevre Mühendisi olmasının ne avantajı veya uzman olmasının ne dezavantajı olabilir?

Direkt İK Uzmanı yapabilir diye düşünmüştüm ama emin değilim araştırmak lazım. İlerde çevre mühendisliği tecrübeniz olduğunu resmi olarak belgelemeniz daha kolay olur diye dedim Kemal Bey herhangi bir avantaj ya da dezavantaj durumu yok bu şekilde de kalabilir.