• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Siccin (''Büyü Haramdır'')

anakinskywalker

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Firma
http://i.hizliresim.com/GbB3V3.jpg

Musallat'ın yönetmeni Alper Mestçi'nin yeni korku filmi: "SİCCİN"

2009 yılında Üsküdar'da yaşanmış gerçek bir olay!

Genç ve güzel bir kadın olan Öznur, kimsenin onaylamayacağı bir gönül macerasına tutulmuştur. Çocukluğundan beri kuzenine, yani teyzesinin oğlu olan Kudret’e aşıktır. Öznur ne yapar eder, Kudret'i beraber olmaya ikna eder. Fakat durumu içine sindiremeyen ve üstüne üstlük evli olan Kudret ilişkilerini bitirmek ister. Öznur ise ne olursa olsun Kudret’i kendisine bağlamak için eşi Nisa'ya büyü yaptırır. Bu büyü sonucu kadına cinler musallat olacaktır. Bu kötücül cin Nisa'yı ele geçirir. Büyüye göre, 5 yatsı vakti sonrasında Nisa ile onun kanından gelenler ölümle yüzleşecektir...

Allahü teâlâ, âyet-i kerîmede meâlen buyuruyor ki:

Sakın (hîleye sapmayın, âhiret hesâbını unutmayın). Çünkü kötülerin kitâbı muhakkak ki Siccîn'dedir. Siccîn'in ne olduğunu sana hangi şey bildirdi? (O) yazılmış (mühürlenmiş) bir kitabdır. (Mutaffifîn sûresi: 7-9)

En az Musallat filmi kadar güzele benziyor. Bu filmlerin son yıllarda iyice artması çok güzel. Türkiye'de korku filmi sektörü de iyice büyüyor. Bu durumu fark eden bazı yabancı yönetmenlerin Hasan Karacadağ ve böyle yönetmenlerle görüştüğü bilgisini aldım. Demek ki, sesimizi duyurmuşuz hem de böyle filmlerle. Siccin'de Üsküdar'da yaşanmış bir konuyu ele almışlar fragmanı çok güzel yapmışlar. Alper Mestçi (yönetmen) bu sefer daha başarılı film yapmış gibi geliyor izleyip göreceğiz bakalım inş.

@anakinskywalker

Evet kesinlikle. Ama şu tür filmler ülkemizden çıkış yaparak tüm dünyada yankılansa daha iyi. Bu fragmanı izlemiştim fakat dikkat ederseniz onların kullandığı teknoloji daha fazla gibi. Bu tür filmlerde teknoloji şart ama fazlasını kullanınca tuhaf oluyor sanki. Aynen, fragman sonunda besmele var bu da ilgi çekici :D

Goruntu olmucak korku filminde ses ve carpilma sahnesi bide o gozleri falan beyazlatma olayini yapmasalar komik oluyo dumduz bi adama biraz ses efekti arkadan nas felak dualari kemik citirtisi ve biraz teknolojiyle ters donen ayaklar yasanmis olay yazisi da varsa... :D

Gösterime gireceği gün 3 gün sonra yani 26'sında sinemaya gidip izleyeceğim inşaAllah.

Zehr-i Cin'den sonra bakalım SicCin nasıl olmuş göreceğiz :)

@Gülay Kudret Birdal

Alper Mestçi'nin bu tür filmlerdeki tarzı biraz farklı. Musallat filminden bilirsiniz işte Hasan Karacadağ'a göre farklı bir tarzı var :D

@CMNet Okuru
Siz baya sarmışsınız, bak dadanırlar sonra :krktm::krktm:

@Gülay Kudret Birdal

Evet hem de epey ama alıştım artık :ssrtcbya:

Ezan okunurken sonraki sahnede kemikler nasıl çıtırdıyor ama :krktm:

Alper Mestçi'nin tarzı da bu işte. Musallat filminde de aynısını yapmıştı :D

Başka filmlerde vizyona giriyor nedir bu cin büyü falan hep bunlar dönüyo forumda :) korkuyoruz biz allah allah :) şaka bi yana musallatı izlemiştim çok korkmadım ama bakalım bu filmi izlediğimde ne olcak :)

@Hatice Tekcan

Musallat'ı gece 3-4 gibi evde tek başınıza izlerseniz etkisi olabilir. Aslında böyle filmlerden haz almak için gece 3-4 gibi evde yalnızken izleyeceksiniz. Ben çok izledim böyle iyi oluyor tavsiye ederim. :harika:

Ne cinden korkalım ne de insandan. Sadece Allah'tan (c.c.) korkalım. :harika:

"Şeytan, ancak kendi dostlarını korkutur. Siz onlardan korkmayın, eğer mü'minlerseniz, Ben'den korkun." (Âli İmrân, 175)

arkadaşlar bu yazıları ben gece okusam filmi izlememe gerek kalmaz. ayy çok merak ettim:) ama nasıl izleyecem:) gündüz hava güneşli ev kalabalık olduğunda izlerim artık:)))