• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sıfır atık bilgi sistemi

ozden.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Arkadaşlar merhaba, ECBS uygulamalarına Sıfır Atık Bilgi Sistemi eklendi. Henüz yönetmelik yürürlüğe girmeden bu uygulamayı firmalarında kullanan veri girişi yapanlar var mıdır? Yapmalı mıyız?

@ozden.
İl Çevre'nin ek-1 listesndeki firmaları gezdiği ve ay sonu sıfır atık bilgi sistemine bilgi girmeleri gerektiğini söylediğini duyduk. Yönetmelik daha çıkmadan bu nasıl olacak ben de anlamış değilim, duyuru falan da yayınlanmadı bildiğim kadarı ile

Sıfır Atık Bilgi Sistemine faaliyet eklemeye başlayan kurum kuruluşlar var. Yönetmeliği beklemek sıkıntılı olabilir ilerde zira il çevrenin uygulama takvimine göre denetime başlayacaklarını bizde duyduk

Sıfır atık sistemini açtığımda üretim yapan bir firmanın nasıl veri gireceği belli değil
yani herhangi bir ürün üreten firma nasıl veri girecek
resim ekte22208

Üretim esnasında oluşan atıkları toplanan atık olarak mı girmeliyim ? ben sanki dışarıdan atık alan tesisler için anladım o kısmı

Fabrika için hangi seçeneği seçmemiz gerekiyor kurum / kuruluş mu yoksa işyeri mi?

Kurum / kuruluş seçtiğimde de bina / yerleşke seçenekleri çıkıyor.

Ayrıca fabrikamız 3 katlı, en üst katta ofisler, orta kat ve alt katta üretim alanları var. Binaya sonradan 3 katlı yeni bir bina daha yapılarak ilave edildi, üretim alanları ve depo alanı arttırıldı. firma bilgileri girilirken koridor uzunluğu soruluyor, hangi koridorun verisi girilmeli? Çok karışık bir soru oldu bu bizim binamız için

Merhabalar,
Sizlere bir sorum olacakti. Sifir atik projesi kapsaminda Ambalaj Atiği Toplama Ayirma Tesislerinin şuan için yapmasi gerekenler nelerdir?
Tesisim Ambalaj Atiği Toplama Ayirma faaliyeti göstermekte ve herhangi bir belediye ile anlasmamiz yok.
Entegre çevre bilgi sisteminde bizler kayit oluşturacak miyiz?

Bu konuyla ilgili il çevreyi aradım İş yerini seçmemi söylemişlerdi.
Koridor uzunluğuna da en uzun koridoru yazın diyerek tabiri caizse kafadan atın demeye getirmişlerdi.
Bende ona göre vaziyet planlarımdan en uzun koridor uzunluğunu yazdım :)

@nazlı yenigüllü Şu an için yönetmelik çıkmış değil ancak firmalarımıza yukarıdaki mesajımda belirttiğim yazı geldiği için sıfır atık uygulamasını aktifleştirip güncelleme şeklinde çalışma yaptık.
Size gelen bir yazı yoksa il çevre yi arayarak veya bulunduğunuz sanayi bölgesi yönetiminden bilgi alarak çalışma yapabilirsiniz.

@Fatih Koçak teşekkür ederim. yukarıda ki mesajda paylaştığınız yazı bana ulaşmadı. bizim tesisimiz organize sanayi bölgesinden bağımsız bir yerde faaliyette. tesisime gelen yazı ek te paylaştığım gibi

Ekli dosyalar

• SIFIR ATIK PROJE (1).PDF
    117.1 KB · Görüntüleme: 237
  • SIFIR ATIK PROJE (2).PDF
    57.9 KB · Görüntüleme: 179
Rica ediyorum.
Bana gelen yazıyı paylaşayım tekrar o halde ona göre sizde aksiyon almak isterseniz çalışma yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Sıfır Atık Bilgi Sistemi .pdf
    708.2 KB · Görüntüleme: 153
O zaman ben de işyeri olarak seçim yapıyorum. Koridor işi beni tam bir muallakta bıraktı, çok saçma bir soru olmuş sanki her binanın her katı aynı şekilde dizayn ediliyor :)

Hesap kısmında uygulama listesinde ve tesis kısmında uygulama listesinde sıfır atık bilgi sistemi şeklinde uygulamalar mevcut. Onları açarak işlem yapabilirsiniz.

@Fatih Koçak sanirim isyeri olarak kurum türünü sececegim.
Bir de olusan yillik atik miktarini soruyor biz toplama ayirma tesisiyiz tesise kabul edilen atik miktari olarak mi rakam gireyim yoksa tesisimde olusan yemekhaneden cikan ofisten cikan atik miktari olarak mi rakam girmeliyim

bir de şunu sormak istiyorum ambalaj atığı toplama ayırma tesisi olarak sıfır atık bilgi sisteminde sadece KURUM BİLGİLERİ kısmını mı doldurup kaydedeceğim? sol menüde yer alan FAALİYET kısmını açtığımda yeni faaliyet ekle çıkıyor. sanırım benim onunla bir işim yok. tam olarak anlayamadım da. hangi alanları doldurmakla yükümlüyüm