• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sıfır atık yönetmeliğinin görev tanımlarına eklenmesi hk.

busra kuzu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Otomotiv Yan Sanayi
Merhaba,

Sıfır atık yönetmeliği kapsamında kişilerin görev ve sorumluluklarını nasıl anlatabiliriz ?
Geçtiğimiz hafta Yeniden belgelendirme denetiminde Görev tanımlarına eklememizin şart olduğu söylendi.

Tebliğ tebellüğ belgesi hazırlayarak görevlerini bildirebilirsiniz, görev tanımlarının olduğu sözleşmeye ek olarak koyabilirsiniz diye düşünüyorum

Teşekkürler, Ancak Görev tanımlarına direk sorumluluklar kısmına, yetkinlik varsa da yetkinliklerine de eklenmesi gerektiği söylendi

Merhabalar, öncelikle görev tanımlarında ek kabul edilmez bu nedenle revize etmelisiniz.

İlk akla gelenler olarak;
Atık oluşumunun; önlenmesi, azaltılması, malzemelerin tekrar kullanımının sağlanması veya bertarafının sağlanması adına belirtilen noktalardaki sınıflandırılmış atık kutularına atmak,
Sıfır atık yönetim sistemi kapsamında, Çevre Müh./Çevre Görevlisinin yaptığı çalışmalara katkı sağlamak,
*Firma bünyesinde yürütülen sıfır atık yönetim sistemi çalışmalarına katkı sağlamak ve tüm gerekliliklerini yerine getirmek,
*Uygunluğun sağlanması için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirme ve takibini yapmak.

Olarak eklenebilir. Bu kapsamda firma bazında personellere yüklenen başka sorumluluklar var ise genel manada onlardan da bahsedilmeli.

Teşekkür ederim. Normalde Çevre yönetim temsilcisi, çevre yönetim temsilcisiyardımcısı ve atık saha sorumluları var. Onların dışında Çevre danışmanımız var dışarıdan destek aldığımız. Bunların dışında çalışanların görev tanımlarına sıfır atık ile ilgili sorumluluklarını eklemeliyiz öyle mi

Rica ederim.
Evet aynen öyle. Zaten çevre ve isg her çalışanın görev tanımında madde bazlı yer almalıdır.
Yazdığım maddelere benzer cümleler, her personelin görev tanımına yazıldığında istekler karşılanacaktır :)