• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sıfır atık

Napolyon

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Artçevsa
Sıfır atık projesi hakkında düşünceler.Acaba devlet geri dönüşümde özel işletmelere destek verirmi ? Görüşlerinizi bekliyorum

Bu proje ilgili şuan taslak bir yönetmelik var. 4 yerine 2 ye ayırma gibi bir durum söz konusuymuş. Daha net bir durum yok fakat ilerleyen zamanda netleşir. Destek konusuna gelince, gene yönetmelikte der ki işletme konteynr,atık kutusu vs. sağlamakla yükümlü devletse bu toplanan atığı almakla yükümlüdür. Sen sıfır atık sistemini oturttuktan sonra pilot bölge olmak için başvuru yapıyorsun,il müdürlüğünden kontrole geliyorlar.. Kontrolden sonra, sistemin belgeleri tamam ise onay veriyorlar. Ama daha sonra ne gibi destek yada süreçte faydası olup olmadığı hakkında bilgim yok.

4 renkten 2 renge düşme sebebinin kesinlikle maliyet yüzünden olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda taslakta uygulamaya geçiş yılları olan takvim var (EK-1) yavaş yavaş ve sağlam katedilen bir yol olur umarım. Devletin özel işletmelere destek verebileceğini pek sanmıyorum görüşmeye gittiğim müdürlükler benden destek bekledi :))

Merhaba arkadaşlar, sıfır atık projesinde atıkların toplanması ve kutuların renkleri ile ilgili anlamadığım bir nokta var. 1. resimde mavi bir kutunun içine kağıt / karton, cam, metal, plastik gibi atıkları atabileceğimiz yazıyor. Bu atıkların hepsini aynı kutuya mı atacağız? Kağıt atıkları mavi, plastik atıkları sarı, cam atıkları yeşil, metal atıkları gri renkli kutularda kaynağında ayrı biriktirmemiz gerekmiyor mu?

biyolojik olarak bozunabilir atıklar, pil, bitkisel yağ, elektronik, tehlikeli atıkların her birini ayrı kutularda biriktireceğiz bunda netim ancak iç mekanlarda kullanılacak olan mavi ve gri kutuları pek anlayamadım.

Son resimde de mavi ve gri diyor.

Ekli dosyalar

• ScreenHunter_01 Nov. 22 11.08.jpg
    ScreenHunter_01 Nov. 22 11.08.jpg
    14.5 KB · Görüntüleme: 58
  • ScreenHunter_02 Nov. 22 11.08.jpg
    ScreenHunter_02 Nov. 22 11.08.jpg
    16.8 KB · Görüntüleme: 50
  • ScreenHunter_03 Nov. 22 11.08.jpg
    ScreenHunter_03 Nov. 22 11.08.jpg
    65.2 KB · Görüntüleme: 50
  • ScreenHunter_04 Nov. 22 11.09.jpg