• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Silika jel

Gülay

Yönetim Grubu
Firma
Borusan Mannesmann Boru San. ve Tic. A.Ş.
Silika jellerin bertarafı yada geri dönüşümü (geri dönüşümü var mı bilemiyorum.) hakkında bilgisini olan arkadaşlarım yardımcı olabilir misiniz?Bu atığın kodu ne olmalıdır?

@Kezban Özer

Bir firmamız bunu atık olarak çıkarmak istiyor sanırım tek seferlik bir kullanım için temin ettiler ve şimdi de atık sahasında bekletiyorlar.

Tehlikeli atık kapsamına girmiyor diye biliyorum yani düzenli depolamaya gönderilebilir.Ama başka bir toksik,tehlikeli vb. maddeyle temas etmişse ,temas ettiği maddenin bertarafıyla aynı yol izlenebilir.Tabi atık kodu bu durumda ne olur bilemiyorum:(

Firmadan gelen maili olduğu gibi aktarıyorum
''socal baglar in içinde geliyor, socali kullanıyoruz, socal baglar toplu halde geldgi için her tedarik ettiğimiz parti içerisinden çıkıyor ve biz de de birikmiş durumda.''
pek ilgili olduğum bir konu değil anlayamadım durumu da :)

silika jelin msds formuna bakarsanız,yenı hazırlanan msds'lerde bertarafı ılgılı bılgıler yazıyor,hatta hangı atık koduyla bertaraf edilebilecği ile bilgiler de mevcut olabiliyor:)

Silika Jel nasıl atılır ?
Atık yönetimi yerel kurallara göre yapılır. Normal şartlarda doğrudan çöpe atılabilir veya belediyenin gösterdiği yere atılabilir. Eğer toksik/zehirli/tehlikeli bir madde ile reaksiyona girmişse/kontamine olmuşsa artık o maddenin atık yönetimi kurallarına göre bertaraf edilir.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@cigdemselister

link verebilir misiniz? teşekkür ederim.

@CMNet Okuru

kimyasalla kontamine olmuş atığın sahibi de kimyasal firması zaten ben de çok bilgili değilim yardım amaçlı araştırıyorum.

Teşekkür ederim.Hallettik sanırım.Belediyenin atık sistemine gönderilcek.

iyi günler ya acaba nasıl bertaraf ettiniz bizimde elimizde varda bende şimdi bunu araştırıyorum acaba yardımcı olabilirmisiniz