• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sisteme çevre görevlisi ekleme

berna gören

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kamu
Merhaba arkadaşlar, kamuda çevre mühendisiyim. Bünyemizdeki arıtma tesisini bir firmaya işletmeye verdik ama çevre görevlisi olarak ben çalışacağım. Daha önce çevre görevlisi görevinde bulunmadım sadece belgeyi aldım bunun için ne yapılır yeni yeni öğreneceğim. Sisteme çevre görevlisi olarak eklenmem gerekiyor firma adına fakat onca denememe rağmen ekleyemedim. Çevre bilgi sistemi, izin lisans sistemi gibi yerleri inceledim ve buna rağmen eklenecek bir yer bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Firmanın izinlisans sisteminde çevre görevlisi işlemleri diye bir kısım mevcut üst tarafta. O kısımdan çevre görevlisi atayabilirsiniz

Firmanın sisteminde bir sıkıntı var ozaman. Bakanlığı arayın tabi yetkili birini bulmanız biraz zaman alcak

Olmaz öyle :)
Kendi izinlisans sisteminizden işletme protokolü işlemlerine gireceksiniz öncelikle. İşletme seçiminden hangi firmaya atanmak istiyorsanız vergi numarasını gireceksiniz. Eğer firma izinlisans sisteminde görüntüleniyorsa çıkacaktır. Adım adım sistem sizi yönlendirecek zaten. İşe giriş bildirgenizi taratmayı unutmayın en sonda imzalamanız gerekecek cünkü. @Berna Kasapoğlu

kendi izin lisans sistemimden işletme protokolü işlemlerini tamamladım . Bunun dışında yapmam gereken başka birşey var mıdır ?

@burcu89 İzin lisans sisteminde suan firma çıktı mı çalışıyor olarak ? eğer gözüktüyse hayır gerek yok. Şuan o tesiste çevre görevlisi olarak gözüküyorsun. Ama çalıştığın yere göre değişen br durum bu danışmanlıktaysan firmanın sisteminden onay gerekli , gdt gibi bir yerse sadece kendi sistemin.

üretimi olan bir fabrikada çalışıyorum . kendi sistemimde gözüktü evet, herhangi bir dilekçe gerekli midir , bakanlığa ?
firmanın sistemine girdim zaten çevre görevlisi olarak kendimi kaydedebileceğim pek bişey bulamadım :)

@burcu89 evet sistemleri olmaz zaten (: sadece danısmanlıkların izinlisans sistemleri var. kendi sisteminde çalışıyor olarak gözüküyorsan sıkıntı yok. Dilekçe gerekmiyor aslında , ama yine de biz işi sağlama almak adına il çevreye şu tesise .... çevre görevlisi numaraları .... ya da tc numaralı kişi çevre görevlisi olarak atanmıştır, diye bir dilekçe yazıp firma kaşesi yetkişi kişi imzasıyla teslim ediyorduk. Sen de öyle bir şey yap bence (:

Merhabalar şimdi yeni bir işe başlayacağım fakat firmada çevre görevlisi atamamı yapmam gerekiyor. Okuduğum kadarı ile işletme protokolü aşamalarını tamamlamam gerekiyor. Bu işlemi tamamladıkdan sonra çevre izin lisans da çevre görevlisi olarak firma üzerinde görünüyorsam sorun kalmamış oluyor . Fakat bu aşamada firmanın çevre online sisteminde firma yetkilisi olarak kendimimi eklemem yada işletme müdürünümü eklemem gerekiyor.

ayrıca işletme protokolü aşamalarında vekaletname noter onaylı ekleme durumuda var bu aşamada imzalar gerekli yetkilinin hepsine kendimmi atacağım veya firma yetkilisimi mobil imza atacak. ?
Sizden ricam bu konuda yardımcı olmanız.