• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sivilaştirilmiş petrol gazlari (lpg) piyasasi eğitim ve sorumlu müd. yönetmeliği

M. Hayri Cüneydi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ARFEN ALUMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.
Yönetmelik ektedir.Bilgilerinize.

Ekli dosyalar

• SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZLARI (LPG) PİYASASI EĞİTİM VE SORUMLU MÜDÜR YÖN..docx
    23 KB · Görüntüleme: 75
Sorumlu müdür sertifikasının iptali

MADDE 18 – (1) Sorumlu müdür sertifikası;

a) Sorumlu müdürün görevi yerine getirecek sağlık koşullarını kaybetmesi veya ölümü,

b) Sorumlu müdürün tehlikeli eylem ve/veya kötü niyet kapsamında bulunan faaliyetler içerisinde yer alması,

c) Sorumlu müdürün birden fazla tesiste çalışması,

ç) Sorumlu müdürün ilgili mevzuattan doğan yükümlülüklerini ifa etmemesi veya ifasında ihmal göstermesi,

Yani sorumlu müd. birden fazla tesise bakamıyacak mı?

Sorumlu müdür çalıştırma zorunluluğu
MADDE 13 – (1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görevli sorumlu müdür başka bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görev alamaz.

@M. Hayri CÜNEYDİ

"Bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görevli sorumlu müdür başka bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görev alamaz. " peki başka bir işte çalışabilir mi danışmanlık gibi

@Yasemin Aslantürk
ucu açık bir durum. başka bir işte çalışılabilir görülüyor lakin çevre danışmanlık için yeni taslak kabul görene kadar mevcutta çalışabilir.

hiç bir işi olmayanda mı 1 yere bakacak...piyasa zaten kötü 50 tlye bakan bile var bu işte bunlar sadece kendi maaşlarını düşünüyorlar..........bu halk böyle aptal kuş beyinli insanlarla uğraşıyor ya nedenmeli bilmiyom artık

5 lpg istasyonundan toplam ortalama 1000 tl civarı bir gelir sağlanıyordu şimdi tek bir istasyondan bu maaş alınabilir mi ?Sonu nasıl olacak bu işin hayrolsun ...

@Talha Taflıoğlu
Çok yaşayın Talha Bey, aynen katılıyorum. Kesinlikle olması gereken buydu sonuna kadar katılıyorum. Sürümden kazanma devri biter inşallah, herkes tek bir tesise bakmalı daha uygun bir ücret alarak daha iyi bir hizmet vermeli. Birçok tesis sahibiyle görüşmüştüm zamanında bizi o kadar çok hor görüyorlardıki bana 100 TL atarım istersen gel diyenler bile vardı. İnşallah fiyatlar bundan sonra biraz yükselir. Aslında daha güzel bir uygulamayla daha uygun fiyatlarla daha çok kişi istihdam edilebilir. Parasızlık, işsizlik çok kötü bir şeydir ancak bizler 100 TL 'ye bu işleri yaptığımızda yarın öbürgün bu 50 TL'ye daha sonra 25 TL'ye düşecek ve bunun asla sonu gelmeyecek ve günden güne iyice ayaklar altı olacağız. Şimdi ise 1 tesis alan bir mühendis en azından sadece 50 TL için o kadar işin ve riskin üstlenilemeyeceğinin farkına varacak. Evet zor bir durum ancak itibarımızı kazanmamız için fedakarlık yapmak zorundayız ve buna mecburuz. Allah tüm işsizlerin yardımcısı olsun, o bana 100 TL teklif eden zihniyetede (hala sesi kulaklarımdadır o şahsın) Allah akıl fikir ve vicdan versin.