• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sizinde Bir Görüşünüzü Almak İstedim ...

Recep Harmandar

Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi Çöktürme Havuzlarında Hidrolik Bekleme Süresi Hesabı Yapılırken Bir Şey Kafama Takıldı .

Her bir havuzun hacmini hesaplarken boyutlar havuz içerisindeki suyun tamamen dolduğunda ulaşabileçeği üst su kotuna göremi alınır (yani suyun bir havuzdan öteki havuza savaklanması için orta perdelerde bırakılan 10-40 cm bandındaki boşluklar) Yoksa Havuzun Projedeki Gerçek Boyutlarına Göremi Yapılır .

Umarım Anlatabilmiştirim ...

Cevap: Sizinde Bir Görüşünüzü Almak İstedim ...

çökeltmehavuzu29092011-Model.jpg

Üşenmedik Temsili Bir Proje Yaptık :)

Resimdeki İki Havuzunda Hidrolik Beklemelerini Bulalım Temsili Qmax=100 m(3) olsun

1.Havuz için Hacim hesabı yaparsak ;
V'=1,6*5*3
V'=24 m³

2.Havuz için Hacim heaabı yaparsak ;
V''=1,5*5*3
V''=22,5 m³

Burda Havuz yüksekliklerini 1,6 ve 1-5 Aldım Sizin bahsettiğiniz ıslak hacimi elde etmek için ...

Hacim Hesabıydı kafama takılan yükseklikleri bir kaç yerde direk resme göre yorumlarsak 1,9 ve 1,8 alınmıştı .

çökeltmehavuzu29092011-Model.jpg