• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sorularınız / Sorunlarınız

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Arkadaşlar merhabalar. Lütfen kişisel gelişim ve kariyer ile ilgili merak ettiklerinizi bu konu altında sorunuz. Herkes soru sormak için yeni bir konu açamamış dolayısıyla forum düzeni korunuş olur.

ilk iş deneyimin olduğu için sordukları sorular sabittir.
biraz bize kendinden bahset, nelerden hoşlanırsın, hobilerin nelerdir gibi.
kitap okuyorum falan dersen, ne tarz kitaplar derler mesela. muhabbet edersiniz bence, orada çalışmaya hevesli olduğunu anlasınlar yeter. bunu da belli etmenin en belirli yolu, bence, senin onlara soru sorman olur.

ambalaj atığı toplama ayırma tesisi için kapasite raporunu, sanayi odasından mı ticaret odasından mı alıyoruz yardımcı olabilecek olan var mı ?

Arkadaşlar,
Açıköğretim ile ikinci üniversite okumak istiyorum.
Var mıdır "Ben olsam şu bölümü okurdum. Çünkü.." diyebileceğiniz yorumlarınız?
Not: Çevre Müh. + İSG Uzmanı olarak çalışıyorum.

@Fatma Gül Es ben İŞLETME okuyorum ama yıllardır okuyorum, nihayet bu sene son senemdeyim :)

Siz benim Balıkesir Üniversitesinde iki dönem üstüm idiniz umarım doğru hatırlıyorum, bu ikinci üniversite olayını o zamanlar belki sizin belki benim dönem arkadaşlarımdan biri soktu kafama. Kim olduğunu bulsam gidip neden diye soracağım inanın :)

Bence gerek yok, açıkçası ben bir faydasını göreceğimi de zannetmiyorum.

Ben şuan sağlam bir dil eğitimi diyorum, başka bir şey demiyorum.

ben enerji ve elektrik üretim,dağıtım ve iletimi okumayı düşünüyorum enerjiyle alakalı olduğu için
veya dış ticaret, marka iletişimide olabilir piyasa çalışansanız mühendislik dışı

@Kübra Kayapınar

Tam olarak doğru hatırlıyorsun @Kübra Kayapınar , O'yum ben :)
Açıkçası şu anda çok da bir fayda beklentisi içinde olarak sormadım bu soruyu; birazcık kendime meşgale arıyorum galiba, o da maliyeti düşük eğitim kapısı olursa neden olmasın:)
Yabancı dil konusunda kesinlikle haklısın; fakat o iş kurs ile olmuyor, denedim. En fazla yazma geliştirebiliniyor, onun dışında eğer yurt dışına çıkmadıysanız ya da yabancı menşeili yani o yabancı dili kullanabileceğiniz bir iş ortamınız yok ise yine havada kalıyor.

@mcelebi

Dış ticaret düşünmedim değil fakat işte emin olamadım.
Ama enerji ve elektrik üretim, dağıtım ve iletimi de olabilirmiş. Düşünmemiştim açıkçası.
Teşekkürler paylaşımınız için.

@Fatma Gül Es o zaman sevindim beni hatırlamana :)

Gül bence "işletme" olmalı o bölüm ama ben çok zorlanıyorum "muhasebe-maliye-ticaret huk. ve dahası, hiçte ilgimi çekmiyor"
Dış ticaret, sağlık bilimleri, adalet en çok tercih edilen ikinci üni. dalları diyebilirim ama benim fikrim mühendislikte işletme daha değerlendirilebilir bir branş olacaktır. Ama hangisi olursa olsun dil isteyecek buna eminim.

@Burak Bilen thanks for your comment :) "doğru yazdım umarım :) "

Merhaba. Benim merak ettiğim bir şey var. Gerçekten bilmediğim için soruyorum. Bilen varsa siyasete girmeden yanıtlarsa sevinirim. İBB ve İBB ye ait şirketler (İSTAÇ vs) nasıl işe alıyor? Telefonla iştiraklere sordum kpss diye geçiştirdi ama ben kpss de hiç belediye kadrosu görmedim. Aynı şekilde İstanbulun ilçe belediyeleri de nasıl alıyor? KAdıköy belediyesi, Üsküdar, beşiktaş... Bunların arıtma tesisleri filan. Kpss ile mi alıyor yani gerçekten? Öyleyse hiç kadro boşalmıyor demektir.

@Kübra.
Bunlar KPSS ile personel alabildikleri gibi KPSS şartı olmaksınız sözleşmeli personel de çalıştırabilmektedir. Bunu genellikle belediyeler tarafından kurulan şirketler üzerinden yapmaktadır.

@O.GENÇ

Merhaba bende araştırıyorum ama bu şirketleri nasıl bulup cv yollayacağız?

Arkadaşlar Merhaba
Çevre görevlisi belgesi neyse de sürücü belgen olmadığı için neden işverenler dönmüyor?
Bu zaten çalışırken de alınabilecek bir şey

iş veren açısından zaman önemli o yüzden belge yanında sadece sürücü ehliyeti yetmiyor birde aktif olarak kullanılmışlığı soruyor mühendislik gereği araçla çok haşır neşir oluyoruz o yüzden iş veren ekstra birda mühendise araç öğretmekle uğraşmak istemez ha çok güzel yaklaşımı olanlar var fakat bu işverenler azınlıkta ...

Kpss 2018 için kaynak araştırıyorum, ihtiyaç yayınlarını almayı düşünüyorum setlerine baktım setlerin üzerinde 2016 kpss veya 2017 kpss yazıyor 2018 için yayınlanmamış sanırım. O yıllarınkini alsam sorun yaşar mıyım?

@diğdemy
sorun olacağını sanmıyorum matematik ve türkçe hep aynı düzelinli çalışma olduktan sonra 2016 2017 yada 18 olması fark etmiyor konu aynı :)

Arkadaşlar hepsi iyi güzel de kaç mühendis alımı yapacaklar?Bir yıl oturup ders çalışmak ne kadar mantıklı? Öngörüsü olan var mı?