• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sorularınız / Sorunlarınız

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Arkadaşlar merhabalar. Lütfen kişisel gelişim ve kariyer ile ilgili merak ettiklerinizi bu konu altında sorunuz. Herkes soru sormak için yeni bir konu açamamış dolayısıyla forum düzeni korunuş olur.

Kaç mühendis istihdam edilecek hiç bir bilgim yok , belli olmuyor da zaten. Ben şuan özel sektörde çalışmaktayım. Kpss çalışmalarını da kendi kendime çalışabildiğim kadar deneyeceğim olduğu kadar.

Öngörü değil artık rakam neredeyse net 15*4 gibi fazlası mucize tabi birde kadro yakanları düşünürsek rakam 50 ye düşer puan olarak 88 den aşağısı kurtarmaz risk almamak için 88 ve üstü almak lazım.

@Hüseyin Yıldırım pegem iyi diye duydum ama ondan soru bankası almayı düşünüyorum, ihtiyaç yayınlarının konu anlatımı çok övülmüş o yüzden almak istedim

@erkan ateş alımların yüksek olmayacağı aşikâr zaten, bir yılı kayıp gibi düşünmemek lazım zaten yeni başlayacaklar için az bi zaman var değerlendirilebilir sonradan keşke dememek için.

Başka bir başlık altında youtube dan hoca tavsiye etmiştim hazırlanacaklara tarih ve coğrafya için şiddetle onları öneriyorum.

şimdi internetten kitap sipariş edeceğim ama hala kafam karışık. 2017 yazanı almak istiyorum ama bizim girdiğimiz sınav 2 yılda bir oluyor çift senelerde, 2017 seti farklı konular mı içeriyor ki o_O

Konular değişmez de soru ağırlığı ve soruların seviyeleri son sınava göre değişiyor yani en son sınavdaki soruların dengesine göre hazırlıyorlar o yüzden öyle yıllara göre kitap çıkarıyorlar ama size tavsiyem siz 2018 almayın çünkü 2017 sınavı özellikle tarih coğrafya vatandaşlık baya basitti çift yıllarda daha zor oluyor sınavlar

ama matematik ve türkçe için 2018 almanızı tavsiye ederim

@diğdemy 2016 kpss ye ihtiyaç yayınları ile hazırlanmıştım, güzel bir kaynaktı ama, 2016 kpss de birkaç konuyu yetiştiremediğimden ve erkenden kaynak alma ihtiyacı duyduğum için kitabevinin birine gittim sadece pegem i gördüm ve aldım. Eğer zaman sorununuz yoksa ihtiyac yayınlarını bekleyebilirsiniz. Belki ağustos ayının ortalarında filan yayın evlerine dağıtılmaya başlarlar. 2018 almanızı tavsiye ederim çünkü sorulan sorularda az da olsa kalıp değişiyor , soru tipi değişiyor , yeni sorular dahil ediyor ÖSYM. Kitapları güncel olarak olarak alma sebebim bu. Ve sadece pegem ile yetinmeyeceğimi biliyorum :) farklı yayınların soru bankaları ve youtube dan izleyeceğim videolarla kendimi hazırlamayı planlıyorum.

@Hüseyin Yıldırım pegem için soru yanlışlıkları çok diyorlar az önce sepetime eklemiştim ve geri çıkardım, yani bir an önce başlamak istiyorum konu çalışmasına o yüzden ihtiyaç yayınlarının konu anlatımlı Resital Modüler setini(2017) almaya karar verdim. Soru bankası olarak güncel yayınlardan yararlanacağım tabi ki, zaten tek kaynak ile yetinmemek lazım :)

@diğdemy ilk defa kullanacağım için bilmiyorum soru yanlışlığı var mı. :rolleyes: Eğer kendimce o yanlışlıklara rastlarsam da gider yeni bir yayın kitabı alırım :krnz: inşallah sizin için ve hepimiz için hayırlı olan olur.

Fabrikaların çevre laboratuvarlarına yaptırması gereken ölçümlerin(emisyon, imisyon, atıksu) çevre mevzuatına göre hangi standartlarda olması gerektiğiyle ilgili bir sunum hazırlamamız gerekiyor yardımcı olabilecek var mı?

@diğdemy
Emisyon içinde ayrı ayrı parametreler 20 den fazla atıksu için öyle staj yaptığın yerden standartaları isteyebilirsin ayrı ayrı ..