• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sorumlu müdürlük

Tayfun Bolsu

Kayıtlı Kullanıcı
yardım lpg sorumlu müd.ile ilgili...sorumlu müdürlüğünü yapmış olduğum firmalar ssk siğortamı yapmadıkları zaman nereye ve ne şekilde başvuru yapmalıyız....teşekkür ederim

Bu konuyla ilgili Çevre Mühendisleri Odasıyla irtibata geçebilirsiniz. Yardımcı olacaklardır muhakkak. Ben tam prosedürü bilmediğim için buradan yanlış birşey söylemeyeyim şimdi.

Siz odayla irtibat kurmaya çalışın iletişime geçememeniz durumunu düşünerek ben de odaya bu durumu sorup gerekli bilgiyi edinmeye çalışacağım.

İyi akşamlar

Tayfun merhaba cuma günü LPG eğitimleri veren bir tanıdığı ziyaret edeceğim. Olurda unutmazsam öğrenirim bunun cevabını yazarım buraya...

Merhabalar iyi ki hatırlattınız bunu bana.. Öncelikle şunu söylemek istiyorum LPG sorumlu müdürlük eğitimlerinde SSK mecburiyetini oda istiyor. Fakat diğer resmi kurumlar
böyle bir zorunluluktan bahsetmiyor. Peki oda bu konuda ne kadar bağlayıcı, bence değil. Acaba bir LPG istasyonu odamızı kâle alır mı bence almaz. Anlayacağınız belge sürecinde
hakkınızı aramak için doğrudan bir muhatap bulamayacaksınız. Peki ne yapmak gerekiyor. Bence SSK ya şikayette bulunabilir. Sigortasız işçi çalıştırmak onlara göre suç sonuçta.
Fakat 5-6 istasyon aldıysanız bence şikayete de gerek yok kendiniz yatırın sigortanızı buda bir alternatif..

Cevap: Sorumlu Müdürlük

yani bir firmada tam zamanlı çalışırken LPG sorumlu müdürlük için anlaşma yaptığımızda firmanın ekstra bir SSK primi yatırması gerekmiyor mu ?

bir yerde çalışıp da aynı zamnda lpg sorumlu müdürlük yaptiği yerdede ssk sı yatan primi ödenen varmı,,**? (30 gün ssk primi ödeniyosa ekstra yatırabiliyormu ? muhasebeci olmaz demişti de)

LPG eğitimine gittiğimde belgesini yenilemek için gelen bir bayan vardı 5yere bakıyordu onun karşılaştığı şey biraz daha tuaftı baktığı 5 istasyonda ayrı ayrı 30gün üzerinden ssk sını yatırıyormuş. eğitimi veren kişilerde buna şaşırmıştı daha sonra bu durumu nasıl çözdüler bilemiyorum.

@Neslihan Öztürk

zaten öyle olması gerekiyor çmo nun muhasebe görüşü var bu konuda 5 istasyonla yapılan sözleşmelerde her istasyon için ayrı ayrı 30 ar gün üzerinden ssk yatırılabiliyor

eklentiniz açılmadı !! söylediğiniz doğrudur sanırım muhasebe görüşü olduğuna göre ama bana garip gelen 5 yere bakıyorsanız bir istasyonda 30gün bulunmanız mümkün değil bu yüzden ssk bunu nası kabul ediyor onu pek anlamadım. gerçi LPG sorumlu müdürlüğü gerçekten hakkı verilerek yapılabiliyormu istasyonlara düzenli gitmeyenleri komik rakamlara bu işi yapanları duyuyoruz buda işin ayrı bir boyutu.

Benim Sorum biraz farklı bu işi yapmak için ne gerekli? Belli bir yerde çalışırken de yapabilir miyiz??

neslihan hanım lpg sorumlu müdürlük için oda her istasyon için 30 gün ssk istiyor aksi taktirde belgenizi vizeleme işlemi yapmayacağını söylüyor. odayı arayıp görüşebilirsiniz.yanılmıyorsam neslihan hanım ilgileniyor.
erhan bey sorumlu müdülük yapmak için sorumlu müdür eğitimine katılıp belge almanız gerekli odanın sayfasında eğitimleri takip edebilirsiniz.bir yerde ssklı çalışıyorsanız 1 istasyona bakabilirsiniz .çalışmıyorsanız 5 istasyona bakabilirsiniz