• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemleri

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Yeni evlenen bayan çevre görevlisi arkadaşlarımız için; Allah bir ömür mesut etsin :)

Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu>>> Belge adı alanında "Soyadı değişikliği nedeni ile belge yenileme (evlilik-boşanma)" seçimini yaparak "Başvuru Yap" butonunu tıklıyoruz.

Daha sonra Kişi Bilgileri >>> Kimlik Bilgileri >>> Gelen sayfada TC'nizin yazılı olduğu alanın yanında bulunan "Ara" butonunu tıklayın, soyadınız ve diğer bilgileriniz nüfus verilerinde son hali ile gelecektir, eski soyadınızı yazın ve soyadı değişikliği yaptığınız belgeyi "Gözat" butonunu kullanarak dijital imzanız ile ekleyin, Kaydet butonuna basarak bu alandaki kaydınızı değiştirin.

Tekrar Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu sayfasına gelerek burada açılan soyadı değişikliğine ilişkin belgeyi dijital imzanız ile ekleyerek soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belge başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Yetkililerin onaylama işleminden sonra Çevre Görevlisi Belgenizi yeni hali ile sistemden görebileceksiniz.

NOT: Evlilik nedeni ile soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemi için ücret alınmamaktadır.

Sistem basvurumu red etti zaten bende @Beyda Kaya hanımın dediği şekilde ilk olarak e-imzamı güncellemeye karar verdim ve bunun üzerine Turkcell müşteri hizmetleriyle görüştüm. Yapmak istediğim değişikliğin gerekcesini anlatan bir dilekçe ve ekinde kimliğimin fotokopisini istediler bende gönderdim su an dönüş bekliyorum. Eğer mobil imza da sıkıntı yaşamazda bilgilerimin güncellenirse daha sonrasında sisteme başvuru yapacagım.:kötü:

@Pınar Pelit Demir

Pınar Hanım benimde değişiklik yapmak gerekiyor. yeni evlendim bende. dilekçeyi nereye gönderiyorsunuz acaba? bir de varsa dilekçe örneği paylaşabilir misiniz?

@Berrak Ören
Berrak Hanım öncelikle tebrik ederim, hayırlı olsun:) Dediğim gibi ilk mobil imzamı güncelleyeyim dedim turkcell müşteri hizmetlerini aradım, sizde arayın isterseniz onlar sizi yönlendiriyor.Dilekçeyi Turkcell'e yazdım müşteri temsilcisinin vermiş olduğu e-posta adresine gönderdim. Sizde mobil imzanız için kullanmıs olduğunuz telefon numaranızı belirtin ve yapmak istediğiniz değişikliğin gerekçesini içerecek şekilde bir dilekçe yazabilirsiniz.

@Pınar Pelit Demir

Teşekkür ederim Pınar Hanım:) tamam bende bir arayayım bakayım.

@Pınar Pelit Demir

Pınar Hanım Merhaba,

ne yaptınız halledebildiniz mi? ben daha mobil imzamı güncelletemedim:/

@Pınar Pelit Demir
Pınar Hanım e-imza nasıl alınıyor acaba? internetten bakıyorum ama hep farklı yerlere yönlendiriliyor.

e tugra- e güven- türktrust. türk ticaret gibi firmalardan alabilirsiniz türktrust aynı gün içinde alabiliyorsunuz.

Medeni durum değişikliği nedeniyle belge yenileme yapıldığında mevcut belgemde belirtilen Belge Geçerlilik Tarihinde değişiklik oluyor mu? Belge alındığında vize dönemi 5 yıldı, artık 4 yıl.. Bu değişiklik yansıtılır mı?

Ben evlilik cüzdanımı taratıp sisteme yükleyerek başvuru yaptım, aşağıdaki red geldi :confused:
Red Nedeni: Önceki soyadla başvuru yapıldığından belge başvurusu red edilmiştir.

bakanlık diyor ki

2.Çevre Görevlisi belgeniz var ise kimlik bilgileriniz güncellenemez
3.Kimlik bilgilerinizi "Belge Yenileme" başvurusu başlattıktan sonra başvuru için istenen belgeleri
yüklemeden önce güncelleyebilirsiniz!

eşim için yaptım oldu

@Mahmut Cimşit
Hem güncellenemez çevre görevlisi belgeniz var ise diyor, hem de güncelleyebilirsiniz diyor..Ben kimlik bilgilerim tarafına evlilik cüzdanımı yükledim, sonra başvuru kısmına da yükledim..Sonucu bekliyorum bakalım

Medeni hal değişikliği nedeniyle belge yenileme başvurusunu başlattıktan sonra, Kişi Bilgileri >>> Kimlik Bilgileri >>> Gelen sayfada TC'nin yazılı olduğu alanın yanında "Ara" butonu çıkmıyor. Nedeni ne olabilir?

ARAMA yapmıyorsunuz başvuruyu başlatıyorsunuz sonra kimlik bilgileri kısmına evlilik cüdanı yüklediğinizde zaten soyadı güncelleniyor. sonra istenilen evraklar kısmına evlilik cüzdanını yüklüyorsunuz başvuru tamamlanmış oluyor.

denedik oldu sizde yapabilirsiniz.

@Mahmut Cimşit

Herkes o şekilde ara butonuna tıklanacak diye anlatınca risk alamadım. :)
Evlilik cüzdanı yerine kimlik yüklesek kabul edilir mi? Eski soyadı belirtiliyor sonuçta yeni kimliğin arka yüzünde.