Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sözleşme maddesi ekleme-acil

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tuncer Bozkurt tarafından paylaşıldı.

 1. Tuncer Bozkurt

  Tuncer Bozkurt CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba,

  Ana işveren-alt işveren arasında yapılan sözleşmeye ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi gereği çevreyle ilgili bir madde eklemem gerekiyor. Çalışma izni prosedürü gereği tüm sözleşmeli taşeron işyerlerinden Çevre Boyut-Etki Analizi istenmektedir.

  Sizce başka neler ekleyebilirim?
   
 2. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  şuan kalem kalem yazamam ama bence aklına gelen her şeyi ekle atık yönetiminden - atıksu- hava kalitesi vs. vs ve bence en sonuna çevre mevzuat hükümlerine uyulması gerektiği her ihlalde de .....TL/adet şeklinde cezai işlem uygulanacağı yazabilir siniz.
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bu yapılacak işin içeriğine göre değişir.

  İşin ne oldupunu bilmeden size söyleyebileceğim tek şey çevre mevzuatına ve firmamızın çevre yönetim sistemine uyum sağlanacağı konusunda bir madde koyun derim.
   
 4. Tuncer Bozkurt

  Tuncer Bozkurt CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim ilginiz için. Bişeyler karaladım.Aşağıda paylaşıyorum. İyi çalışmalar.


  "Yüklenici yürüttüğü iş süresince çevreyi kirletici etkisi olan atığın oluşmasını, emisyonu ve boşaltımını önlemeye veya azaltmaya yönelik her türlü önlemi almakla yükümlüdür.

  Yüklenici, işin devamı süresince gerçekleştireceği her türlü faaliyetlerini ve sonucundaki çevresel etkilerini belirlediği ve etkileri azaltmaya yönelik aldığı önlemleri tanımladığı bir Çevre Boyut-Etki analizi hazırlamak ve ..... yetkilisine teslim etmek zorundadır. Yüklenici faaliyeti boyunca Çevre Boyut Etki analizinde belirttiği önlemleri uygulamakla yükümlüdür.

  Yüklenici, kendi çevre boyutları bakımından yürürlükteki yasal şartlara ve kuruluşun uymayı kabul ettiği diğer şartlara uymakla yükümlüdür.

  Yüklenici iş sebebiyle çevresel bir acil durumun meydana gelmesini önlemek amacıyla gereken bütün önlemleri almak ve ..... yetkilisi/yetkilileri tarafından, kaza, zarar, ve kayıp ihtimallerini azaltmak için verilecek talimatların hepsine uymak zorundadır."
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları