• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sözleşme maddesi ekleme-acil

Tuncer Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba,

Ana işveren-alt işveren arasında yapılan sözleşmeye ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi gereği çevreyle ilgili bir madde eklemem gerekiyor. Çalışma izni prosedürü gereği tüm sözleşmeli taşeron işyerlerinden Çevre Boyut-Etki Analizi istenmektedir.

Sizce başka neler ekleyebilirim?

şuan kalem kalem yazamam ama bence aklına gelen her şeyi ekle atık yönetiminden - atıksu- hava kalitesi vs. vs ve bence en sonuna çevre mevzuat hükümlerine uyulması gerektiği her ihlalde de .....TL/adet şeklinde cezai işlem uygulanacağı yazabilir siniz.

Bu yapılacak işin içeriğine göre değişir.

İşin ne oldupunu bilmeden size söyleyebileceğim tek şey çevre mevzuatına ve firmamızın çevre yönetim sistemine uyum sağlanacağı konusunda bir madde koyun derim.

Teşekkür ederim ilginiz için. Bişeyler karaladım.Aşağıda paylaşıyorum. İyi çalışmalar.

"Yüklenici yürüttüğü iş süresince çevreyi kirletici etkisi olan atığın oluşmasını, emisyonu ve boşaltımını önlemeye veya azaltmaya yönelik her türlü önlemi almakla yükümlüdür.

Yüklenici, işin devamı süresince gerçekleştireceği her türlü faaliyetlerini ve sonucundaki çevresel etkilerini belirlediği ve etkileri azaltmaya yönelik aldığı önlemleri tanımladığı bir Çevre Boyut-Etki analizi hazırlamak ve ..... yetkilisine teslim etmek zorundadır. Yüklenici faaliyeti boyunca Çevre Boyut Etki analizinde belirttiği önlemleri uygulamakla yükümlüdür.

Yüklenici, kendi çevre boyutları bakımından yürürlükteki yasal şartlara ve kuruluşun uymayı kabul ettiği diğer şartlara uymakla yükümlüdür.

Yüklenici iş sebebiyle çevresel bir acil durumun meydana gelmesini önlemek amacıyla gereken bütün önlemleri almak ve ..... yetkilisi/yetkilileri tarafından, kaza, zarar, ve kayıp ihtimallerini azaltmak için verilecek talimatların hepsine uymak zorundadır."