Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spektrofotometre veya koi ölçüm kitleri hakkında

Konu, 'ARŞİV' kısmında M. Hayri Cüneydi tarafından paylaşıldı.

 1. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Bir Alüminyum firmasında Çevre Mühendisi olarak yaklaşık 3 haftadır çalışmaktayım.Tesisimizin atıksu artıma tesisi giriş ve çıkış suyundaki KOI değerlerini günlük olarak takip etmem gerekiyor.Bunun için ya spektrofotometre ya da KOI ölçüm kiti aldıracağım.Ama öncelikle bunlar hangi firmalar satıyor bilgi sahibi olmam lazım ki fiyat teklifi alabileyim.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Telefon veya faks no su verebilirse firmalar ile ilgili çok daha iyi olur.

  Saygılarımla.
   
 2. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  google da aratırsanız tedarikçi firmaları görebilirsiniz. spektrofometre pahalı bir cihaz ve yurt dışından getiriliyor. gelmeside biraz zaman alır. kitlerle çalışmak ufak bir lab kurup çalışmanız daha avantajlı. spektrofotometrenin hem kendi pahalı hem bakımları ve kalibrasyonu. tavsiyem kitler. googledan bulabilirsiniz.
   
 3. MÇK

  MÇK CMNet Üyesi

  Hach Lange,WTW ünlü firmalardandır.Henüz alıp kullanmadım ama bir arkadaşımdan reklam yapmak gibi olmasın Hach Lange DR 5000-UV-VIS spektrofotometrenin tavsiyesini almıştım.Yine siz hangi analizleri,hangi aralıklarda yapacağınıza göre firmalardan tavsiye alırsınız.
   
  cevreciyiz bunu beğendi.
 4. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Çağrı'nın dediği model Spektrofotometre için güzel bir model. Ancak daha iyi bir fikir sahibi olmak istiyorsanız, civarınızda Çevre Laboratuvarı, Üniversite Çevre Laboratuvarı gibi birimler varsa gidip konuşmanızda fayda var.
   
 5. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim arkadaşlar.
   
 6. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

  cihaz fiyatlarını bizimle de paylaşırsanız memnun olurum.
   
 7. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Ben bir kaç yerden fiyat teklifi aldım.Tamamladıktan sonra teklif alma işini buradan da paylaşırım.
   
 8. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

 9. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Sabirsizlikla bekliyoruz!
   
 10. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Firma ismi vermeden bana ulaşan 2 teklifin fiyatlarını vereyim sizlere.Ayrıca bir yerden daha bekliyorum ama henüz bana dönüş olmadı.Olunca onu da paylaşacağım sizlerle.
  Fotometre : 750 - 2700 €
  Termoreaktör : 590 - 1650 €
  Test Kitleri : 45 - 135 €
   
 11. seyaher

  seyaher CMNet Üyesi

  denildiği gibi ,hach lange dr 2800 ve üst modelleri ,,wtw, merck nova 60 ve üst modeli,
  hach lange ile iyi bir pazarlık yaparsan mesela 1 yıl veya 2 yıllık kit alım gibi o zaman bayağı bir indirime gidiyorlar ve bazen termoreaktörde indirime giderler
   
  cevreciyiz bunu beğendi.
 12. Serdar Çetinkaya

  Serdar Çetinkaya CMNet Üyesi

  İlk yatırım olarak cihaz bedelleri öne çıksa da işletme aşamasında deney kitleride ciddi bir maliyet unsuru olarak karşımıza çıkıyor Dalga boyu ayarlaması yapabileceğin bir cihaz almanı tavsiye ederim en azından bi zaman sonra kitlerini kendin hazırlar maliyetleride kısmış olursun Anladığım kadarıyla günlük takip için düşünüyorsun dolayısıyla kit sarfiyatın fazla olacaktır.
  İyi çalışmalar.