• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Spr sistemli evsel atıksu arıtma tesisi

Ömer Taşdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar spr sistemli biyolojik arıtma tesisimiz var. Imhoff ile çamur analizi yapıyoruz ve 1000 ml'de 500 ml çıkıyor. Vidanjör ile ölü bakteriyi çekiyoruz fakat 10 gün sonra tekrar aynı değerlere geliyor. Bunun sebepleri neler olabilir sizce. Çalışan sayımızda bir değişiklik yok. Son 2-3 aydır bu şekilde bir artış var.

Ömer Bey,

Normalde bakteriler ölü olsaydı birinci vidanjör çekimi sonrası bakteri üremesi olmazdı yada bu şekilde bir artış göstermezdi diye düşünüyorum. Demek ki aktif bir üretim var ve gelen suyun besleyicilik özelliği artmış. Belirttiğiniz son iki üç ayda su ile birlikte farklı bir katkı geliyor olabilir. Bunu gözlemleyebilirsiniz.

Su yüzeyinde fazla kopuk olması bakterinin fazla ve aktif olduğunu gösterir bu evsel atik su aritma tesisleri için iyidir yapacaginiz dhavalandirma ve dinlendirme surelerini ayarlamaniz yeterlidir.

Benim görüşüme göre toksik yada zehirli bir madde karışıyor.Bakterilerin bu kadar çabuk ölmesi şaşırtıcı. İlk bakteri takviyesinden sonra Azotlu Gübre takviyesi yapın.(Kapasitenize göre Yarım çuval yada bir çuval).Canlı bakteriyi bir süre ayakta tutabilmek için.(2 haftada 1 kere) Litre ölçekli kapla bir litre toz şekeri takviyesi yapın. (Afiyet Olsun:))