Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spr sistemli evsel atıksu arıtma tesisi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ömer Taşdemir tarafından paylaşıldı.

 1. Ömer Taşdemir

  Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

  Arkadaşlar spr sistemli biyolojik arıtma tesisimiz var. Imhoff ile çamur analizi yapıyoruz ve 1000 ml'de 500 ml çıkıyor. Vidanjör ile ölü bakteriyi çekiyoruz fakat 10 gün sonra tekrar aynı değerlere geliyor. Bunun sebepleri neler olabilir sizce. Çalışan sayımızda bir değişiklik yok. Son 2-3 aydır bu şekilde bir artış var.
   
 2. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Ömer Bey,

  Normalde bakteriler ölü olsaydı birinci vidanjör çekimi sonrası bakteri üremesi olmazdı yada bu şekilde bir artış göstermezdi diye düşünüyorum. Demek ki aktif bir üretim var ve gelen suyun besleyicilik özelliği artmış. Belirttiğiniz son iki üç ayda su ile birlikte farklı bir katkı geliyor olabilir. Bunu gözlemleyebilirsiniz.
   
 3. Ömer Taşdemir

  Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

  Ayrıca suyun yüzeyinde çok fazla köpük var. son iki-üç ay içerisinde farklı bişe karıştığını düşünmüyorum. Yinede gözlemlerim.
   
 4. mehmet küçük

  mehmet küçük CMNet Üyesi

  Su yüzeyinde fazla kopuk olması bakterinin fazla ve aktif olduğunu gösterir bu evsel atik su aritma tesisleri için iyidir yapacaginiz dhavalandirma ve dinlendirme surelerini ayarlamaniz yeterlidir.
   
 5. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Benim görüşüme göre toksik yada zehirli bir madde karışıyor.Bakterilerin bu kadar çabuk ölmesi şaşırtıcı. İlk bakteri takviyesinden sonra Azotlu Gübre takviyesi yapın.(Kapasitenize göre Yarım çuval yada bir çuval).Canlı bakteriyi bir süre ayakta tutabilmek için.(2 haftada 1 kere) Litre ölçekli kapla bir litre toz şekeri takviyesi yapın. (Afiyet Olsun:))
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 6. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Kısık ateşte pembeleşinceye kadar karıştırın :D
   
  realastala bunu beğendi.