• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Staj başvurumu nereye yapmalıyım?

htceyll

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DÜBİT
Merhabalar,
Çevre Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.
Bu yaz stajımı katı atık alanıyla alakalı yapmak istiyorum. Daha da açmak gerekirse herhangi bir bertaraf tesisinde staj yapmayı isterim çünkü ileride bu alan üzerine çalışmak istiyorum fakat hangi atık sınıfına yönelirim buna karar veremiyorum. Bu sebeple yapacağım staj ve yeri çok önemli. Nerede yapmalıyım sizce? İstaç izaydaş gibi büyük yerlerde yapmak istemiyorum aslında çünkü stajyerler hiçbir şeye dokunamıyor. Sizce ne yapmalıyım?

Bulunduğun şehrin katı atık deponi sahası olabilir, OSB'deki katı atık bertarafı yapan bir firma varsa onlardan herhangi biri olabilir. Hangi sınıfına yönelirim bilmiyorum demişsiniz. Eğer yenilikçi bir yapınız varsa daha bakir alana yönelmenizi tavsiye ederim (Tehlikeli atık sınıfına giren atıklar olabilir). Hangisi daha bakir onu bilmiyorum tabi. Gidin tesisleri gezin, sorun, araştırın, kurcalayın ve elde ettiğiniz bilgiler sonucunda bir karar verin derim. Girişimci olduğunuz taktirde tesis sahiplerinin hoşuna gider, belki ilerleyen süreçlerde staj yaptığınız yerde iş imkanı doğabilir.

kağıt karton gdtlere gidebilirsin. Modern karton oldukça büyük ve gelişmiş bir firma bu konuda. Ama yeri biraz kötü. Çorlu'da ulaşlı diye bir köye yakın. Çorlu'dan servisle git gel yapabilirsin. Orada hem kağıt karton geri dönüşüm, hem enerji santrali (reverse osmozla demineralize su üretimi) hem de anaerobikli arıtma tesisi var ve yepyeni gıcır gıcır son teknoloji. Bir başvur derim