• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

"staj defteri" sorunsalı

Neden forumda staj defteri arıyorum?

• Okulda, defterin nasıl doldurulacağına dair kimse bir şey anlatmadı.

Oy: 17 27.9%
  • Staj defterinin formatının nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum, çünkü okuldan vermediler

Oy: 11 18.0%
  • Beni staj yerimde hiç bir işe karıştırmadılar, sürekli fotokopi çektim o yüzden ne yazacağımı bilemi

Oy: 11 18.0%
  • Gerçekten stajı yapmadım, sadece gidip imza attım.

Oy: 6 9.8%
  • Staj defteri işte ya ne olacak, boşver!

Oy: 4 6.6%
  • Daha iyi staj defteri yazmak için örneklere bakma ihtiyacı duyuyorum.

Oy: 33 54.1%

• Kullanılan toplam oy
    61
@gipcik

:) bence o kadar basit değil, çünkü bir stajyerin gözünde ekipmandan ibaret olan bir tesis, 6 ay - 1 sene içerisinde mcc1 panosuna bağlı scada sistemiyle xx periyoduna bağlı çalışmaya başlayacak.

Benim burada demek istediğim şey eğitimde işlenilen bilgilerin pekiştirilebilmesi için bir sistem oluşturabilmek, 2 farklı ortamı ( okul ve iş hayatı) bir araya getirip, öğrenmenin verimini arttırıp, zamandan da aynı zamanda tasarruf etmek. Aksi takdirde verimsiz yapılan 20 günlük bir staj öğrenciye hiç bir şey katmıyor. Yaz tatiline yazık..
Bu konunun burada eleştirilmesi gerekiyor neticede burası çevre mühendisleri forumu ve öğrenci arkadaşlarımızın bilincine katkı sağlayacak bir eleştiri için tam da yeri diye düşünüyorum.