• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Staj tavsiye ...

Enise A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Mrb Arkadaşlar.Malatya başta olmak üzere Şanlıurfa iline yakın illerimizde tavsiye edebileceğiniz staj yapılabilecek yerler var mı ?

@İbrahim halil direk

Tavsiyeniz için tşk ederim de dediğiniz yerle görüşmüştüm ben,Danışmanlık firmalarının verimli olacağını sanmıyorum...

@Sedat Mert

Çevre şehircilikte tam olarak neler yapılır neler öğrenebilirim daha araştırma aşamasındayım, karar versem bile torpile gerek yok :D

neler öğrenirsin, çed çalışmalarını öğrenirsin, yapılan her işin sizden izin alınması gerekir ve bu yüzden denetimlere çıkarsınız. ÇED raporu üzerine belki de mini mastır yapmış olursun ;)

Çevre şehircilikte yapılan çed çalışmalarını inceliyorsun, sonra elinde çed raporu oraya yazılanlar yapılıyor mu kontrole gidiyorsun. Çevre ve Şehircilik için söylüyorum

Diğer stajımı nasıl yaptım biliyorsun o yüzden lab. ve arıtma tesisi merkezli bir yer olsa benim için daha iyi olur sanki :/

Bence de güzel ve büyük bir tesis senin için en hayırlısı olur.

Diğer stajımı nasıl yaptım biliyorsun o yüzden lab. ve arıtma tesisi merkezli bir yer olsa benim için daha iyi olur sanki :/

aynen bakalım hayırlısı...Malatya atıksu arıtma tesisi kafama çok yattı birde MESKİ çok güzel de oralarda staj yapmış birilerini bulmaya çalışıyorum öncelikle

Umarım bulursun. 4. sınıfta iyi yapılan staj çok işe yarıyor

çevre ve şehircilikte yapmanı tavsiye ederim.eğer ilgiliysen daha kapsamlı daha aktif olarak daha çok şey öğrenebilirsin. ben atıksu arıtmada da yaptım ama cok ıse yaramıyor. bir kaç gunden sonra sıkıcı oluyor. hep aynı seyler rutıne dönüyor ve orda çalışanlar genelde daha az bilgili olabiliyor. çevre müh olarak senin ilerde labta çalışma durumun çok düşük. yani sen üniversitendeki bir hocanın asistanı olarakta yıl içerisinde çalışabilirsin ve daha çok aktif olup daha çok şey öğrenebilirsin.

@Sedat Mert
dediğiniz de doğru,bakalım hayırlısı,en kısa zamanda şahsen gidip orada bi ufak araştırma yapıp ona göre karar verebilirim.

Ambalaj Atıklarının Toplandığı ara depolama tesislerinde de staj yapabilirsin. Burada belgelendirme süreçlerin öğrenirsin. Atık mbalaj veri sistemini de öğrenmiş olursun. Bunun için lisanslı bir tesiste staj yapman gerekecek. Eğer şimdiden önüne bir hedef bırakmışsan, o hedefe yönelik yol al. Ama eğer, hedef yok ise, Ambalaj atıklarının geri dönüşümü ve geri kazanımı revaşta görünüyor.