• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Stok eksiye düşüyor

Burak Bilen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Anel
arkadaşlar ambalaj bildirimi yapıyorum fakat stok eksiye düşüyor. ne yapmam gerekiyor?

herkese merhaba,
TAT ların ek-7c2 bildirimlerini siz nasıl yapıyorsunuz. herkes farklı bir uygulamadan bahsediyor.
1) stok sadece bildirimi yapılan ayın giriş ve çıkışlarını kapsar.
2) stok hesabı yapılırken bir önceki ay tesiste kalan miktarda hesaba katılarak stok hesaplanır(mali müşavirler bu şekilde yapıyor ki bizim bildirimlerimizde muhasebemizle tutmalı)

@Gülşah Albayrak
ben stok hesabı yaparken şu yolu izliyorum; örneğin nisan ayında 30 ton stoğum var ve mayıs ayında hesap yaparken 50 ton malzeme geldi ve 40 ton satış yapıldı. ben bu 30 tonu 50 tona katarak hesap yaparım. Yani;50+30=80 ton. 40 ton çıkış yaptım ve 80-40=40 ton elimde kalan malzeme. Tesis %80 verimle çalışıyor. (40*20)/100=8 ton fire miktarım. 40-8=32 ton stok miktarımdır.

@Abdulkerim Doğam

Bugün Hülya hanımı aradım (Hülya Çakır) bir önceki ayı hesaba katmamalısınız dedi fakat maliye ile tutmalımı dedim evet dedi. Sanırım telefonda yanlış anlaşılmalar oluyor. mantıklı olanı da 2. si bencede

kantar fişlerimiz fire si düşülerek hesaplandığı için fireyi hesaba katmamıza gerek yok.siz her ay ne kadar stogunuz var ona bakın
kısaca ben diyelim ki temmuz ayın da stoğum vardı onu agustos ayında tesisime giren gibi kabul ediyorum yani toplam giren miktarı hesabıma ekliyorum ve çıkısım ne kadar olursa yapıyorum. cıkısım az olursa kalan miktarı ağustos ayına stok yapıyorum.

@Gülay Kudret Birdal
Mobil imzada hat değişikliği yapılacak denildi yapıldı aktivasyon işlemi gerçekleşmiyor. Müşteri hizmetleri sizi arayacağız diyor arayan yok. Hakan altunun bir şarkısı var telefonun başında çaresiz bekliyorum bekliyorum ama çalmayacak biliyorum. Aynı bu durumu yaşıyoruz.:)