• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

su arıtma tesislerinin klorlama işlemleri ve reaksiyonların gösterilmesi

ezgü

Kayıtlı Kullanıcı
MERHABA
Lise 3. sınıfa gidiyorum.. çevre mühendisi olmak istiyorum.. Çevre mühendisliğine olan ilgim nedeniyle bu sene dönem ödevimi kimya dersinden aldım.. ödev konum ise su arıtma tesislerinin incelenerek klorlama işlemleri ve reaksiyonların gösterilmesi... biraz araştırma yaptım ama çok yetersiz ... bana yardımcı olursanız ve çevre mühendisliği konusunda da bilgi verirseniz sevinirim...
şimdiden teşekkürler...

Öncelikle mesleğini şimdiden seçmen gerçekten çok güzel birşey bu senin kararlı bir yapıda olduğunu gösterir. Şimdiden aramıza hoş geldin. Ekte KLOR OZON ULTRAVİYOLE IŞINLARI İLE DEZENFEKSİYON konusunu anlatan bir tez çalışmasını bulabilirsin. Aradıklarının fazlasıyla içinde olduğu kanısındayım.

Ekli dosyalar

• KLOR OZON ULTRAVİYOLE IŞINLARI İLE DEZENFEKSİYON.pdf
    706.4 KB · Görüntüleme: 730
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için ödevimi hazırlarken büyük katkısı olacağını düşünüyorum.
İnşallah çevre mühendisliği okumak banada nasip olur ve meslektaş oluruz.

Öğretmenim konumda bir değişiklik yaptı,aynı konuyu bir arkadaşımdan yaptığından dolayı..
Su arıtma tesislerinin İNCELENEREK klorlama işlemleri ve reaksiyonların gösterilmesi.
Yeniden yardımcı olursanız çook sevinirim..

Daha önce paylaştığım dökümanda 3. Bölüm tam size göre bence :)
Klor miktarına kadar hesaplar var indexine baktığımda dökümanın. açıkçası klorla dezenfeksiyonda başka neye bakılır bilmiyorum. Reaksiyonlarda gösterilmiş tezde. Bir bakın daha spesifik konular çıkarsa üzerinde konuşalım.