• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Su temini ödevi konusunda yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Merve altın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tuzla iski
Su temini ödevi

Ekli dosyalar

• B2731FDA-70D1-4398-A43D-6894CED23EE5.jpeg
    B2731FDA-70D1-4398-A43D-6894CED23EE5.jpeg
    54 KB · Görüntüleme: 188
Arkadaş çevrenize bir sorun derim direk su temini ödevi ve foroğrafı koymanız arkadaşlar tarafından hoş karşılanmaz nedir ,ne değildir bir açıklama bile yok @Serkan Çiçekay hocamın da dediği gibi ilerleme yapmış olsanız arkadaşlar yardımcı olur belki ilerlemeniz yanlış olacaktır arkadaşlar düzeltecek böylelikle aklınızda daha kalıcı olacaktır doğruyu yanlıştan çıkarmak daha kalıcı yapıyor ...

Kaldı ki direk cevaba konmanın yanında herkesin ingizlice veya mesleki ingilizce bilmediğini de atlamışsınız .
Dolayısıyla tavsiyem bari bir türkçesini temin edebilirseniz belki yardımcı olmaya çalışır arkadaşlar.
Umarım yardımcı olabiliecek birisini bulabilirsiniz forumda :)

Diğer arkadaşlarımında dediği gibi soruyu öncelikle Türkçeye çevirip, temiz bir kağıda okunaklı şekilde dökerseniz, en azından cevabı öğrenmeyi istediğinizi anlamış oluruz. Burada tabiri caizse armut piş ağzıma düş olayı mevcut. Kusura bakmayın ama her birimiz o yollardan geçtik. Bu şekilde kimseden yardım talep etmedik. Saygılar, sevgiler.

Bir kere ben bu ödevi kendim yapacak olsam burda yardım istemem yıllardr veremıorm bu dersi bu dersi gecersem bitıo okulum ve hiç işe yarayamm bir ders zaten su alanında calısmayı düşünmuorö ve kimseyede armut piş agzıma düş yapmadm millet tezini insanlara yaptırıyor ve ben tezimi yapıp AA gecmiş biriyim bunu yapıcak zamanım yok ailmde hasta biri var ve tek dersle bitirmeye calısıyorum bilmedem yorum yapmak cok ayıp.

@Merve bulut

Sizin bu yaptığınızın bir atasözünde bir karşılığı var: Hem suçlu hem güçlü.

Yardım istemenin de bir adabı var bu da dümdüz, yazısız, cümlesiz, soru kağıdını forumda paylaşmak değil.

Tek zor durumda olan da siz değilsiniz biz de ağzımızda gümüş kaşıkla üniversiteyi bitirmedik hanımefendi.

Parasıyla da yaptıracaksanız bu site bunun yeri değil.

Ayrıca hoca ile görüşmeniz, sizin dersi neden geçemediğinizi çözmenize yardımcı olabilir. Kısaca hoca ile ietişim kurun.

@Merve bulut
Aykan Hoca görmesin çok ayıp.
:D Bide benim hocamın ödevi :) %100 eminim ki bu ödevi derste işlemiştir ve anlatmıştır ama arkadaşımız sağ olsun dinlemediğinden ya da not almadıgından ödevi yaptırmanın derdinde :) Ben bi arayım Aykan Hocam'ı, bu kısım işin şakası tabi :)

ÖDEVDEN ÇOK SINAV SORULARINA DA BENZİYOR.

Muhtemel teorim; vize soruları bunlar. Arkadaş mazeret aldı ve mazeret sınavında aynı türde soru sorulacağını düşünüyor. Makul bir düşünce, hatta konu düzgün olsa cevaplanmasına yardım da edebilirdim. Ama...

-Konuya sadece bir fotoğraf atıp hadi çözün demek,
-Neler yaptığınızı, ne tür çözümler aradığınızı belirtmemek,
-İnsanları anlayışsızlıkla suçlayıp herhangi bir anlatımda bulunmamak...

Sanırım neden "edebilirdim" kelimesinin yeterli açıklaması olacaktır. Hayatta karşınıza çıkan her sorunu bahane edip, bu tür şeylerin arkasına saklanacaksanız ve başkalarından medet umacaksanız; mühendis olmanızın manası nedir? KPSS'de 95 alıp, makam koltuğunda oturmak mı?

@Serkan Çiçekay

Ooooo o kısmı atlamışım :D İşin içinde para varsa, son cümlemi görmeyin. KPSS'yi falan geçtim, patron olup parayla her şeyi yaptırırım mantığında olabilir. Neyse, çok yüklenmeyelim. Sonra kötü biz oluyoruz.

Mağdur edebiyatı > dünyadaki geri kalan her şey.

Bir sey sölemek istıyorum neyin nefreti bu sizeee nasıl mühendis olcakmısım cok komik cidden sanki burda mezun olan herkes cok bilgili komiksiniz cidden ödevlerin hepsini AA gecmiş kpssden 100 aldınız ya da cok iyi bir şirkette mühendssnz sanırım ben yasadıgım hiç bişe için gocunmadım 5 yıldr kendim okuyup calısıyorum matematik kimyadan özel ders verıorm aynı zamanda bir işte part calısıyorum nefretinizi baska yerde kusun !!!!!

Merve Hanım;
ben sizin yerinizde olsam bir özür diler soruyu Türkçeye çevirir ardından kısa bir yorum yapıp yardımcı olacak kimse var mı deyip sıkıntımı çözmeye çalışırdım. milletle boşu boşuna ağız dalaşına girmeyin bence. Şuan ihtiyacınız haklı çıkmak değil sorunun çözümüne ulaşmak.

@Merve bulut
Bir yanlış anlamanızı da ben düzelteyim kimsenin burada nefret kustuğu yok, bu platform zaten gönüllü üyeler üzerine kurulan ve yardım etme amacıyla hareket eden bir platformdur. Size kimsenin bir garezi yok, olamazda. İthamlarınız, soruş şekliniz, yaptığınız açıklamalarla birlikte daha da dibe doğru gidiyorsunuz. Çalışmış olmak ayıp değildir. Bir çoğumuz üniversitede iken çalıştık gerek haftasonu, gerek bayramlar vs. ama kimseye bunu dert yanmadık/avantaja çevirmeye çalışmadık.Ailemizin bile haberi olmadı.Bunlar sizi hayata hazırlayacak şeylerdir. Armut piş ağzıma düş hesabı derken gerçekten boşa dememiştim. Özür dileyip durumu düzgün açıklayacağınıza halen üstadlarımız ile atışma çabasına giriyorsunuz. Siz tamamen kanaatimce mezun olmayın, zira sizin gibi bir mühendisin yaptırım gücü olacağına/çözüme kavuşabileceğinize inanmıyorum. Ha dipnot: paranızla yaptırımınız hariç..

Ben birine hakaretmi ettüm ya da kırıcı bişemi sölediö özür dilicen armut piş agzıma düs varsa cevpa vermezsnz yardımcı olmazsınzı amac ne anlamıyorum biri ordan kız aglıyor su an diye dalga gecmeye calısmıs komik cidden yas kac edep kac bendende herhangi konuda yardım isteyenler oluyor hiç bir zaaman demedim bu ne rahatlık su bu yazık ya insanlık ne boyutunda ben oturup kendim yapıacm ödevi belki kalıacm ama hayatımda böyle seyler duymadım biri deöiş hocaya sikayet edicen yazık cidden allah görüyor ben yardım istedim tek dogru hepimiz her kınuda baasarılı oldugumuz için kimse kimseden yardım istemedi herkse her işini kenis yapıyor bu memlektte kalp kırmak için gelmişker buraya mide bulandrıcı ben kimseyi kırıcı bişe yazmadım ama herkse yazıyor aptal aptal!!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...