• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Su temini

zeynep asena

Kayıtlı Kullanıcı
su temini projesi hazırlamam gerekiyor ancak ben sadece nüfus hesabını yapabildim ve daha ilerisine gidemiyorum çünkü bana verilen proje şeklinin basınçlı mı serbest yüzeyli mi olduğunu anlayamadım bunu nasıl anlayabilir ayrıca elek analizi sonuçları bulunması gerekiyormuş bu değerleri nasıl bulacağım? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Merhaba bizde de bir föy var orada ilerleyen aşamalarda gerekerecek olan bazı değerler var ancak hangi değerleri kullanacağımı bulabilmem için önce benim bazı işlemler yapmam gerekiyor :)) veee ben bunları bilmiyorum :) kum çakıl emme borusu boyutlandırması, isale hattı, atık su ve yağmur suyu kanalizasyon vs.vs. bunlar bulunacak...

burada yaptığım granülometri eğrisine bak istersen. dane çapına karşılık gelen değerler elek üstünde kalan malzemenin % oranıdır.Sana verilen verilerde dane çapına karşılık gelen değerleri 1. ciyi 100 den çıkarmak şartıyla diğerlerini de çıkardıktan sonra kalan değerlerden çıkararak oluştur.bu arşivde granülometri eğrisi membaaların çözümünde.

Ekli dosyalar

• Yeni WinRAR arşivi.rar
    2.2 MB · Görüntüleme: 299
arkadaşlar bu projeden yararlanabilirsiniz fakat bazı noktalarda hatalar var emin olarak gitmenzde fayda var

..

Ekli dosyalar

• Proje-Su temini.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 603
  • su temini projesi.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 310