süpermarket atıkları

omerokumus

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
1 Ağustos 2010
Mesajlar
29
Beğeniler
0
#1
mrb ben birşey soracaktım bizim burda büyük süpermarket var atıkları oluşuyor bu atıklar lisanslı firma tarafından alınıyor bu süpermarket danısmanlık firması vasıtasıyla gfb basvurusu yapıp bu lısanslı fırma faalıyetlerını bakanlıgın sıtesıne yuklemesı gereklı degılmıdır ? kısaca bu işyeri çevre danısmanlık almak zorundamıdır ? yönetmelikde bulamadım giriyosa yönetmeliğin hangi maddesine girer? ayrıca atık kodunda var buna dayanarak olurmu ?
fotograf sektörüde yonetmelıkde yok ama atık kodunda kodu var bu ona örnek olurmu ?
 

Esra Alıç

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
8 Temmuz 2009
Mesajlar
116
Beğeniler
32
Şehir
Ankara
#2
Cevap: süpermarket atıkları

bu tür süpermarketlerin herhangi bir izin başvurusu yapması veya lisans alması söz konusu değildir. Bunun gibi satış noktaları oluşan ambalaj atıklarını, atık yağlarını,vs. bağlı bulunduğu belediyenin sözleşmeli olduğu lisanslı firmaların toplama sistemine vermesi gerekir. lisanslı firmalara verdiğine dair kayıtlarını belgelerini saklayacaktır. danışmanlık hizmeti alması söz konusu değildir
 

Yağmur Cengiz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
7 Temmuz 2009
Mesajlar
95
Beğeniler
38
Şehir
İstanbul
#3
Cevap: süpermarket atıkları

Süpermarketler yönetmelikte satış noktaları olarak belirtilmiştir bildiğim kadarıyla, atıklarını ayrı toplamakla yükümlüdür. Bunu da bağlı bulunduğu belediyenin ambalaj atık yönetim planına uygun olarak belediyenin anlaştığı lisanslı firmaya vererek yapar. Atıklarını alındı makbuzu karşılığında vs verebilir ( atığı verdiğini belgelemek adına) Bunun dışında GFB başvurusuna ya da bakanlığın sistemine bildirim yapmasına gerek yoktur diye biliyorum.
 

Yukarı Alt