• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sürdürülebilirlik

Hatice Kübra YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba arkadaşlar, yeni bir işe başlıyorum. Firma sürdürülebilirlik üzerine çalışıyor. Ve nu konu hakkında ne yapılacağı üzerine hiç bir fikrim yok. Oryantasyon yapılacağı söylendi ama o zamana kadar kendim de ne üzerine çalışacağım nelere hakim olmalıyımı bilmek araştırmak istiyorum. Bu konu üzerine çalışan bilgisi olan var mı acaba

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
kübhat
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun.
Bitirme projesinde sürdürülebilirlik hakkında literatür çalışması yapmıştım. İl bazında baktığım için hayli kapsamlı bir çalışma oldu. Zaten sürdürülebilirlik kavramı da çooook geniş, insan nereden başlayacağını bilemiyor.
Naçizane size birkaç fikir verebilirim.
Firmanız ne üzerinde çalışmalar yapıyor? Eğer üretim varsa, prosesleri öğrenmeye bakın. Sürdürülebilirlik çalışmaları yaparken lazım olacaktır.
Makale taraması yapabilirsiniz. Bazı makalelerde faydalı bilgi mevcut.
Kaç kişi çalışıyor? Buradan ortalama kullanılan günlük su miktarını hesaplayın. Çalışmaya başladığınızda faturalarla karşılaştırma yapın. İyileştirmeye yönelik kafanızda fikirler geliştirin. Elektrik için de böyle düşünebilirsiniz. Ama patron için asıl önemli olan şey üretimdir. Üretime de zeval getirmeden yapabileceklerinizi düşünmeye başlayın derim :D
Tabi sahada çalışan arkadaşlar daha detaylı yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Benden bu kadar:D

Teşekkürler cevabınız için. Eğitim ve danışmanlık firmasında sürdürebilirlik üzerine çalışacağım. Belki böyle yazınca daha spesifik bir cevap verilebilir.