• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Süt Ürünleri Endüstrisi Atıksuyu

sefakopan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, küçük ölçekli bir süt üretim (mandıra) atıksuyunun koi değeri sınır değerlerinin baya üstünde 2000 ppm civarındadır. Atıksuda yağ yoktur. Bu koi yi azaltmak için ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz. pH 3 civarında nötralizasyon ünitesi ile koi giderimi 800 ppmlere kadar olur mu ? Birde debi miktarı çok düşük debisini net olarak bilmiyorum. Ancak günde 2 ton süt işlemektedirler. Küçük ölçekli debiler için tasarım hesapları olan varsa yardımcı olabilir mi ? Büyük tesislerle aynı hesaplamalarla olmuyor diye biliyorum.