• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Süt ve süt ürünlerine ait tesiste bir buhar kazanı

GizemTNTŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Arkadaşlar çevre görevliliğinde süt ve süt ürünlerine ait tesiste bir buhar kazanı var. Emisyon ölçümü yapılacak ama benim kafam karıştı. Bu buhar kazanının toz ölçümü mü yapılır yoksa yanma gazları,islilik ve toz ölçümleri hepsi mi yapılır?

Merhaba gzem,

SANAYİ KAYNAKLI HAVA KİRLİLİĞİ KONTROL YÖNETMELİĞİ EK-5

Kullanılan Yakıt:
-Doğalgaz ise Yanma Gazları ve Toz
-Kömür ise kazanınız 500 kw altında ise İslilik ve Yanma Gazları
500 kw üstünde ise Toz ve Yanma Gazları
-Sıvı Yakıt ise kazanınız 2 Mw altında ise İslilik ve Yanma Gazları
2 Mw üstünde ise Toz ve Yanma Gazları

Umarım açıklayıcı ve faydalı olmuştur.

eVet teşkrler:) ben yönetmelikte o maddeyi bulamadım tam olarak nerde yazıyo? benim tesisim kömürle çalışan 1,168 mw lık bir tesis,sadece toz ve yanma gazları ölçülcek anladığım kadarıyla ama yönetmeliğin dayandığı maddeyi bulamadım. yardımcı olur musunuz?

Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrol Yönetmeliği EK-5
A - 1 / Katı Yakıtlı Yakma Tesisleri

başlığı altında bahsettiğim bilgiler mevcut. kolay gelsin.