Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tabs - motat - kds söyleşisi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  TABS - MOTAT - KDS SÖYLEŞİSİ


  TABS : TEHLİKELİ ATIK BEYAN SİSTEMİ
  MOTAT : MOBİL TEHLİKELİ ATIK TAKİP SİSTEMİ
  KDS : KÜTLE DENGE SİSTEMİ

  Atıkların üretimi, taşınması ve geri kazanım/bertaraf tesislerine gönderilmesi aşamalarında etkin bir izleme yönteminin hayata geçirilebilmesi amacıyla atık verilerinin online toplanması ve değerlendirmesi çalışmaları son dönemde hız kazanmış ve bu doğrultuda Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS), Mobil Atık Taşıma Sistemi (MOTAT) ve Kütle Denge Sistemi uygulamaları aşamalı olarak hayata geçirilmeye başlanmıştır. Bu 3 sistemin birbirleriyle doğrudan ilişkilendirilmesi ile atığın etkin bir şekilde izlenmesi amaçlanmaktadır.

  Yeni sisteme göre atık üreticileri, tehlikeli atıklarını geri kazanım / bertaraf tesislerine göndermeleri sırasında internet üzerinden kendi kullanıcı adları ve şifreleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bilgi Sistemine giriş yapacak ve atıklarını gönderecekleri lisanslı tesisleri ve lisanslı taşıyıcıları belirterek Bakanlık tarafından takip edilmelerine olanak sağlayacaklardır. Atık taşıma araçlarına takılacak olan GPS‘ler ile Bakanlık araçları takip edebilecek ve anlık kontrol sağlayabilecektir.

  Atık yönetiminde kullanılan online işlemlerden;TABS - MOTAT - KDS konularını Ankara Şubemiz Eğitim Salonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Veri Değerlendirme Şube Müdürü Arzu NURAY‘dan dinleyeceğiz.

  Değerli katılımlarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.


  KONUŞMACILAR : ARZU NURAY / ŞUBE MÜDÜRÜ
  ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI VERİ DEĞERLENDİRME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

  TARİH : 27 MART 2014
  SAAT : 19:00
  YER : ÇMO ANKARA ŞUBESİ EĞİTİM SALONU


  NOT: Seminere katılacakların cmoankara@cmo.org.tr adresine mail atarak veya (0312) 419 80 76 numaralı telefonu arayarak bildirmeleri rica olunur.


  TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI
  8.DÖNEM ANKARA ŞUBE YÖNETİM KURULU  Hatay 2 Sokak No:24/16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
  Tel : 0312 419 8076 - Fax : 0312 419 8074
  E-mail: cmoankara@cmo.org.tr
  Web : www.cmo.org.tr
   
  Melih Coşar, Keziban Gümüş ve akint. bunu beğendi.
 2. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  ankarada olan arkadaşlar kaçırmayın bence, hele ankarada olup kütle denge sisteminde sıkıntı yaşayanlar mutlaka gitsin Arzu Hanım bakanlıkta kütle denge sistemi sorumlusu. ayrıca şu an da veri değerlendirme şubesi müdürü vekilliği yapmaktadır.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...