• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır 12 Ekim 2012

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır

Ekim 12, 2012
2011 yılı Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS) ve
Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi
kullanıma açılmıştır.

Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS)

Tehlikeli Atık Beyan Sistemi 2011 yılı atıklarına ilişkin beyanların tamamlanması veya güncellenmesi amacıyla 11.10.2012 tarihi itibariyle yeniden kullanıma açılmıştır. Sistem 31.12.2012 tarihine kadar kullanıma açık kalacaktır.

Sistemin kullanılmasında kullanıcı adı ve şifre alınması zorunlu olup, atık üreticisi FİRMA’lar
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden başvuru yapabilirler. Başvuruya ilişkin tüm yardım dokümanlarına yine aynı adreste bulunan yardım duyurularından ulaşılabilir.

Firmaya bağlı tesisler için kullanıcı adı ve şifre firma yetkililerince oluşturulacaktır. Firmaya bağlı tesisler için mükerrer veya yanlış girişlerin birleştirme/silme işlemleri de firma yetkililerince yapılacak olup, bu konudaki yardım dosyasına da
adresinden ulaşılabilmektedir.

Sisteme giriş ve üyelik konusunda sorun yaşayanlar cevre.bilgi@csb.gov.tr adresine 'Kullanıcı Adı','Vergi No' ile sorunlarını özetleyen bir mail atarak yardım alabilirler.
Yardım Masası (312) 586 35 81 numaralı telefondan destek vermektedir

Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi

22.05.2012 tarihli ve 28300 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği 9. Maddesi (m) bendi gereğince EEE üreticileri piyasaya sürecekleri EEE’ler için Çevre Bilgi Sistemi - Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını doldurmaları ve kod numarası almaları gerekmektedir.

Bu amaçla hazırlanan Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulaması kullanıma açılmış olup, EEE üreticisi firmaların

adresinden kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını kullanarak EEE KOD’larını almaları gerekmektedir.

Daha önceden alınmış olan Çevre Bilgi Sistemine ilişkin mevcut kullanıcı adı ve şifreler kullanılarak Ek uygulama talep edilebilir. Buna ilişkin bilgilendirme aynı adreste bulunan duyurular bölümünde verilmektedir.

Sisteme giriş ve üyelik konusunda sorun yaşayanlar cevre.bilgi@csb.gov.tr adresine 'Kullanıcı Adı','Vergi No' ile sorunlarını özetleyen bir mail atarak yardım alabilirler.
Yardım Masası (312) 586 35 81 numaralı telefondan destek vermektedir

LİNK:

Kolay Gelsin..

@ümit41
güncelleme yapabilmeniz için önceden yaptığınız beyanı il müd. göndermemiş olmanız gerekiyor. eğer gönderdiyseniz ve beyanda değişiklik yapacaksanız il müdürlüğünden onayı kaldırmasını rica etmeniz gerekir.

@ümit41

Ümit Bey, ocak-şubat-mart ayında beyanınızı onayladıysanız, düzeltmeyi kendi başınıza yapmanız mümkün değildir. Bağlı olunan il çevre ve şehircilik müdürlüğünü arayıp vergi numaranızı bildirerek sistemden onayı kaldırtın, sonrasında değişkliklerinizi yapıp yeniden onaylayın.

Hiç atık beyanı yapmadıysak yine il çevre ve şehircilik müdürlüğü yardımcı olacak sanırım. Çünkü bizim ÇBS de atık beyan linki butonu yok.

ÇBS de atık beyan sistemi görüntülensin kutucuğunu önceden işaretlemişim zaten. Ama bazı tesislerde link varken bazılarında yok. Teknik bi sıkıtı olabilir veya daha önce hiç atık beyanı yapmadığımız için çıkmamış olabilir.