Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır 12 Ekim 2012

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  TABS ve EEE Kayıt Sistemi kullanıma açılmıştır

  Ekim 12, 2012
  2011 yılı Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS) ve
  Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi
  kullanıma açılmıştır.



  Tehlikeli Atık Beyan Sistemi (TABS)

  Tehlikeli Atık Beyan Sistemi 2011 yılı atıklarına ilişkin beyanların tamamlanması veya güncellenmesi amacıyla 11.10.2012 tarihi itibariyle yeniden kullanıma açılmıştır. Sistem 31.12.2012 tarihine kadar kullanıma açık kalacaktır.

  Sistemin kullanılmasında kullanıcı adı ve şifre alınması zorunlu olup, atık üreticisi FİRMA’lar http://online.cevre.gov.tr adresinden başvuru yapabilirler. Başvuruya ilişkin tüm yardım dokümanlarına yine aynı adreste bulunan yardım duyurularından ulaşılabilir.

  Firmaya bağlı tesisler için kullanıcı adı ve şifre firma yetkililerince oluşturulacaktır. Firmaya bağlı tesisler için mükerrer veya yanlış girişlerin birleştirme/silme işlemleri de firma yetkililerince yapılacak olup, bu konudaki yardım dosyasına da http://online.cevre.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

  Sisteme giriş ve üyelik konusunda sorun yaşayanlar [U]cevre.bilgi@csb.gov.tr[/U] adresine 'Kullanıcı Adı','Vergi No' ile sorunlarını özetleyen bir mail atarak yardım alabilirler.
  Yardım Masası (312) 586 35 81 numaralı telefondan destek vermektedir


  [B][COLOR=white][FONT=calibri]Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=white][FONT=calibri]
  [FONT=calibri]
  [FONT=calibri] 22.05.2012 tarihli ve 28300 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği 9. Maddesi (m) bendi gereğince EEE üreticileri piyasaya sürecekleri EEE’ler için Çevre Bilgi Sistemi - Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını doldurmaları ve kod numarası almaları gerekmektedir.
  [FONT=calibri]
  [FONT=calibri]Bu amaçla hazırlanan Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulaması kullanıma açılmış olup, EEE üreticisi firmaların [URL='http://online.cevre.gov.tr/'][FONT=calibri][U]http://online.cevre.gov.tr[/U][/FONT][/URL][FONT=calibri]
  [FONT=calibri]adresinden kullanıcı adı ve şifre aldıktan sonra Elektrikli ve Elektronik Eşya (EEE) Üretici Kayıt Sistemi uygulamasını kullanarak EEE KOD’larını almaları gerekmektedir.
  [FONT=calibri]
  [FONT=calibri] Daha önceden alınmış olan Çevre Bilgi Sistemine ilişkin mevcut kullanıcı adı ve şifreler kullanılarak Ek uygulama talep edilebilir. Buna ilişkin bilgilendirme aynı adreste bulunan duyurular bölümünde verilmektedir.
  [FONT=calibri]
  [B]Sisteme giriş ve üyelik konusunda sorun yaşayanlar [EMAIL='cevre.bilgi@csb.gov.tr'][U]cevre.bilgi@csb.gov.tr[/U][/EMAIL] adresine 'Kullanıcı Adı','Vergi No' ile sorunlarını özetleyen bir mail atarak yardım alabilirler.[/B]
  [B]Yardım Masası (312) 586 35 81 numaralı telefondan destek vermektedir[/B]
  [FONT=calibri]
  [FONT=calibri]


  LİNK: [url]http://atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/atikyonetimi/AnaSayfa/tumDuyuru/12-10-12/TABS_ve_EEE_Kay%C4%B1t_Sistemi_kullan%C4%B1ma_a%C3%A7%C4%B1lm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r.aspx?sflang=tr[/url]

  Kolay Gelsin..[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/font][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/font][/color]
   
 2. ferhatcam

  ferhatcam CMNet Üyesi

  bilgilendirme için teşekkür ederiz...
   
  İbrahim Şen bunu beğendi.
 3. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  rica ederim. İyi çalışamalar..
   
 4. Ümit Bozkurt

  Ümit Bozkurt CMNet Üyesi

  Tehlikeli Atık Beyan Sisteminde güncelleme yapılamıyor. Bir sorun mu var acaba?
   
 5. güncelleme yapabilmeniz için önceden yaptığınız beyanı il müd. göndermemiş olmanız gerekiyor. eğer gönderdiyseniz ve beyanda değişiklik yapacaksanız il müdürlüğünden onayı kaldırmasını rica etmeniz gerekir.
   
  İbrahim Şen bunu beğendi.
 6. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Ümit Bey, ocak-şubat-mart ayında beyanınızı onayladıysanız, düzeltmeyi kendi başınıza yapmanız mümkün değildir. Bağlı olunan il çevre ve şehircilik müdürlüğünü arayıp vergi numaranızı bildirerek sistemden onayı kaldırtın, sonrasında değişkliklerinizi yapıp yeniden onaylayın.
   
 7. Ümit Bozkurt

  Ümit Bozkurt CMNet Üyesi

  Teşekkürler, sağolun.
   
 8. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  rica ederim, iyi çalışmalar..
   
 9. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  Hiç atık beyanı yapmadıysak yine il çevre ve şehircilik müdürlüğü yardımcı olacak sanırım. Çünkü bizim ÇBS de atık beyan linki butonu yok.
   
 10. ÇBS de atık beyan linki butonu yoksa ve teh. atığınız oluşuyor ise ÇBS ek uygulama talep etmeniz lazım talebiniz üzerine atık beyanı edebileceğiniz sistem açılacaktır.
   
  İbrahim Şen bunu beğendi.
 11. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  ÇBS de atık beyan sistemi görüntülensin kutucuğunu önceden işaretlemişim zaten. Ama bazı tesislerde link varken bazılarında yok. Teknik bi sıkıtı olabilir veya daha önce hiç atık beyanı yapmadığımız için çıkmamış olabilir.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.