• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tahribatsız muayene fpı atıksuyu(metal sanayi)

handeA

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel
Merhaba herkese, metal sanayi endüstrisinde yüksek alaşım parçalarında penetrant kimyasalı püskürterek çatlak kontrolü yapıyoruz. Buradan kaynaklı atıksudaki yağ gres koi konsantrasyonum çok yüksek. 10 binlerin üzerinde. Bu atıksuyun arıtımına yönelik hiçbir yerde makale bulamadım. Yağ oranı çok yüksek suyun üzeri yemyeşil oluyor. Şuan kireç ilavesi ile bu rengi çözdüm ancak nikel parametresi de yüksek çıkıyor. Acil yardım lütfen ???

İyi günler Hande hanım sizin için birkaç makale çalışma taradım netten. Konuya tam hakim değilim inşallah işinizi görür.
Google'dan değilde Google'a "SCOOLAR" yazıp akademik olarak araştırırsanız daha faydalı şeyler bulabilirsiniz :)
Ulakbim veya dergipark kanallarında da birçok araştırma tez makale bulabilirsiniz.

iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• YTUJENS-2005-23-3.290.pdf
    284.1 KB · Görüntüleme: 11
  • 10.17482-uujfe.08392-202848.pdf
    216.5 KB · Görüntüleme: 8
  • S__VAS ORGAN__ZE SANAY__ B__LGES__NDE ATIKSU KARAKTER__ZASYONU VE ARITMA ALTERNAT__FLER__[#493...pdf
    170.1 KB · Görüntüleme: 5
  • Mühendislik_8_Yalova_hakan(1).pdf
    6.5 MB · Görüntüleme: 6
  • A18-ISITES2014ID246.pdf
    594.7 KB · Görüntüleme: 4
  • 0153519.pdf
    5.2 MB · Görüntüleme: 4
  • 0152732.pdf
    2.8 MB · Görüntüleme: 5
  • 148-1619-1-PB.pdf
    337 KB · Görüntüleme: 7
  • Elektrokoag__lasyon Prosesi ile Tekstil Sanayi At__ksuyunun Ar__t__m__ Treatment of Textile Wa...pdf
    398.3 KB · Görüntüleme: 8
Çok teşekkür ederim bunlardan biri zaten benim master tez konumdu :) ancak hemen çözümüne yönelik bir şeyler istemiştim :( atıyorum yeşil renk giderimini ve de koi yi nikeli düşürmek için bu suyu çalışan var ise nokta atış olabilir belki diye ? sanırım doktora konum belli oldu :)