• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Takdir-i Kontrolsüzlük!

Kayıt
20 Ocak 2011
Mesajlar
62
Beğeniler
1
#1
Trabzon’un Sürmene ilçesinde geçtiğimiz günlerde ishal, kusma ve baş ağrısı şikayetiyle 1 hafta içinde yaklaşık 2 bin 500 kişi hastaneye başvurdu. Serum tedavisi uygulanarak taburcu edilen vatandaşların, yapılan incelemeler sonucunda ilçenin içme suyuna karışan virüs nedeniyle rahatsızlandığı belirlendi.

Sürmene’nin Ak Partili Belediye Başkanı Fikri Usta, "Her şeyin resmi yazışmalarla sıkı sıkıya takip edilmesine rağmen vakanın, analizin yapıldığı zaman diliminden çok kısa bir süre sonra gerçekleşmesi Allah’ın takdir-i ilahisidir. Yaşanan bu talihsiz vakadan dolayı tüm halkımdan özür diler, gayretli çalışmalarından dolayı herkese teşekkür ederim" dedi...

------------

Detayları hürriyet.com.tr'den okuyabilirsiniz.

Yapabileceğim tek yorum, Allah'ın ardına daha ne kadar süre saklanabilecek bu zihniyet? Bu halk ne zaman uyanıp, bunlardan kurtulacak merak ediyorum. Sen önlemini almazsan, kontrolünü zamanında yaptırmazsan 2500 değil 10000 bin kişi hastalanır toplu ölümler olur, sen de herşeyi Allah'a havale eder kurtulursun.

Takdir-i SAÇMALIK.
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
249
#3
Cevap: Takdir-i Kontrolsüzlük!

bu tür beyanlar "takdir-i ilahi" tabiri ile "tanrılar kurban istiyor" cümlesinin normal şartlar altında menfaatçi bir zihinde birbirine karıştırılmasıyla sentezleniyor bence. olayın kinetiği stokiyometrisi bu. insan hatası ya da ihmal gibi kavramları kadere yüklemek kendi içinde bi tutarlı olsa.. ah bi olsa.. ama olmaz ki.