• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tam zamanlı çevre görevlisi

sefakopan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar ben eçbs üzerinde çalıştığım tesise kendimi çevre görevlisi olarak noter onaylı dilekçe ile ekledim. Ancak gfb başvurusunu işlemlerini başlatacağım e-izin sisteminde uygulamaya git diyince bİzin lisans sistemine "Danışman Firma tarafından Tesisler de sorumlu olarak görevlendirilmiş Çevre Görevlileri giriş yapabilir." gibi bir uyarı geliyor. Yani ben danışman firma üzerinden değil de kendimi tam zamanlı çevre görevlisi atayıp izin işlemlerini başlatacağım. Ek kapsam görüşü almadım

@Nazzzzz Sistem üzerinden tekrar girdilerinizi yapacaksınız. İşe başlangıç tarihi olarak, "İşe Giriş Bildirgesi"nde yazan tarihi girmeniz yeterli olacak. Yani siz isterseniz 31 Ağustos 2020 itibariyle kendinizi 1 Ocak 2018'de bile işe girdi gösterebilirsiniz. Tecrübeniz otomatik olarak işlenir.

Merhaba, ben tesiste çevre mühendisi olarak çalışıyorum ancak yine de zorunluluk olmamasına rağmen tesise danışmanlık hizmeti alıyoruz. Kurum/kuruluş işlemleri sekmesinden tesiste tam zamanlı çalışan listesi'ne baktığımda danışmanın ismi var sadece. Müstakil çevre görevlisi olarak kendimi eklemeli miyim?

Fabrikada benden önce bir çevre mühendisi yoktu, bu zamana kadar danışmanlık ile çalışılmış hep. Sonrasında ben başladım ancak yine de danışmanlık ile devam etti fabrika. EÇBS üzerinden ben de işlem yapabiliyorum danışman da, orada yetkim var. Ama eyeterlilik'ten tesiste tam zamanlı çalışan listesi'ne baktığımda orada sadece danışman görünüyor. Bu şekilde olması normal mi yoksa kendimi de eklemeli miyim, ya da çevre görevlisi belgem mi işlemiyor anlayamadım.

Arkadaşlar merhaba,

İşveren girişinde tesise tam zamanlı çg atama ekranında tesis gözükmüyor, ana sayfada tesisler gözükmesine rağmen. Çözümü ne olabilir.