• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tam zamanlı olarak çalışan Çevre Mühendisi/Görevlisi Tesis Sorumlusu'nun kısmi zamanlı iş yapabilme durumu (İSG/TMGD)

ANIL YILMAZ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Samsunport
Merhaba arkadaşlar;

Özel bir firmada, kendimiz kurmuş olduğumuz Çevre Yönetim Birimi'nde Çevre Mühendisi/Görevlisi Tesis Sorumlusu olarak tam zamanlı çalışmaktayım.

1) Aynı zamanda B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sertifikasına da sahibim.
Çalıştığım firmada ek olarak fazla mesailere kısmi zamanlı Yardımcı İş Güvenliği Uzmanı olarak atama yapıp çalışabilir miyim ?

2) Çalıştığım firmam bana Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sertifikası da aldırmak istiyor.
Şayet alırsam ek olarak TMGD olarak ta çalışabilir miyim ?

3) Ve/Veya bu durumda hangilerini birlikte yapabilirim / yapamam ?

Yorum ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba,

Özel firmada çalışırken, aynı zamanda İş Güvenliği Uzmanlığını aynı firmada yapmanıza izin verilmektedir. Ancak TMGD olarak çalışamazsınız. TMGD olarak çalışabilmeniz için, SGK kodunuzun değişmesi gerekiyor. SGK Kodunuz da değişirse, bu kez Çevre Görevlisi/Mühendisi olarak çalışmanızın mümkünatı kalmıyor.

Anıl Bey merhaba, '' Çevre Yönetim Birimi'nde Çevre Mühendisi/Görevlisi Tesis Sorumlusu olarak tam zamanlı çalışmaktayım. '' Demişsiniz. Bende Çevre Yönetim Birimi'nde Çevre Mühendisi/Görevlisi olarak çalışmaktayım. Size bir konuda danışmak istiyorum. Çevre Görevlisi olarak şirketiniz bünyesinde tek bir tesise mi atamanız mevcut ? Yakın zamanda B Sınıfı İş Güvenliği için sınava gireceğim. Acaba şirket bünyesinde farklı tesislerde Çevre Görevlisi olarak çalışmamın, İSG Uzmanı olarak çalışmamda sorun yaratır mı ?

Arkadaşlar merhaba, bende çalıştığım firmada tam zamanlı çevre görevlisi olarak gözüküyorum. Firmamız ofis kısmı başka biyerde ben fabrikada yani tesis/şube kısmında çalışıyorum. 1 temmuz itibari ile ofislerde İsg uzmanı bulundurması gerekiyor. Ben istanbuldaki ofis kısmına isg uzmanı olarak atanabilirmiyim? Bu süreç hakkında bilgisi olan varmıdır? Bir sözleşme yapmak gerekiyor mu? Yardımcı olabilir misiniz?

Cihat bey, biz tesisimizde kendimiz kurduk. Tek bir tesise atamamız mevcut. Farklı tesislerde Çevre Görevliliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı yapamazsınız. Aynı tesiste ikisini yapabilirsiniz. Diye biliyorum. @Cem Yılmaz Bey daha iyi aydınlatabilir sizi belki bu konuda.