• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tarımsal Sulamada kullanılacak arıtılmış evsel atıksular ve izleme periyotları

Harun Harmanşah

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel şirket
Merhaba,
Evsel Nitelikli debisi yaklaşık 80m3/gün olan arıtma tesisinin deşarj suları için iç izleme periyotları ne olmalıdır?
Aşağıda detayları veriyorum:
- Tesisin GFB'si mevcut.
- Tesisten çıkan arıtılmış evsel atıksular DSİ'ye ait sulama kanalına deşarj edilmekte.
- Arıtılmış atıksuların DSİ kanalına deşarjı için 'Yerüstü Su Kalitesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' (R.G. 10.08.2*16-29797) Madde 4, Ek-5 Tablo 2'ye göre II. Sınıf su kalitesi standartlarının sağlanması koşulu yer almaktadır.

Bu bilgiler baz alındığında; arıtılmış atıksu tarımsal sulama kanalına deşarj edilecektir. Dolayısıyla sulama işleminde kullanılacaktır.
İç izlemede 2 aylık periyotlarda mı numune alınmalı yoksa 15 günlük periyotlarda mı?
15 günlük alınacağını duymuştum ama mevzuatlarda böyle bir madde ile karşılaşmadım.
Teşekkürler.