• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Taş ocağı çevre izni

Murat D.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇORUM BELEDİYESİ
Merhaba arkadaşlar. Sadece patlatma yapılacak sonrasında çıkarılacak kalkerin mevcutta faaliyet gösterilen başka bir taş ocağına götürüleceği bir ocak için çevre izni alacağım. Sahada herhangi bir depolama vs yapılmayacak. Bu ocak için iş akım şeması nasıl olmalıdır? Kapasite raporuna gerek var mıdır?

engineer7019Merhaba,
İlgili taş ocağı için kapasite raporu gerekmektedir. Netice olarak patlatma veya kazı yöntemi ile bir kalker üretimi mevcut bundan dolayı kapasite raporu gerekmektedir.
İş akım şemasındada prosesi olduğu gibi anlatmanızı tavsiye ederim. Çok kısa gibi görünecektir ama prosesin kendisi kısa, süslü cümlelerle biraz kalabalıklaştırın metinlerinizi.

Hocam maden mühendisleri odasından onaylı sahada bulunan daimi nazaretçi tarafından oluşturulan ekspertiz raporunuda kabul edebiliyor il çevreler bi görüşün ona göre hareket edebilirsiniz ?

Merhaba, iş akım şeması formatında yer alan başlıkları değiştirebiliyor muyuz acaba ? Mesela formatta taslak olarak vaziyet planı şekli mevcut onu doldurarak mı ilerlemem gerekiyor yoksa direk o tabloyu çıkartıp firmadan aldığım görseli yerleştirebiliyor muyum? bu işe 2 hafta önce başladım kusura bakmayın sorularımda veya soru sorma tarzımda bir yanlışlık varsa...

Merhabalar,
Öncelikle hayırlı olsun. Güzel bir kariyeriniz olması dileğiyle...
İş akım şeması formatında yer alan başlıklar sabittir. İçeriği ile siz kendiniz istediğiniz kimi oynayabilirsiniz. Oradaki örnek vaziyet planı nasıl bir şekil istediklerini belirtmek için.
Şahsi olarak ben vaziyet planında; emisyon noktaları ile arıtma tesisleri var ise onları da göstererek lejantta gösteriyorum. Ayrıca emisyon ve atıksu başlığı altında da ayrı ayrı o noktaları harita üzerinde daha küçük ölçekte gösteriyorum.

@lol78 Merhaba, geçici faaliyet belgesi başvurusu içim hazırlanan iş akım şeması ve proses özetinde, çevre ve şehircilik il müdürlüğü formatın dışına çıkılmasını istemiyor. Resimde yer alan vaziyet planı örnek olarak gösterilmiştir. Siz oluşturmuş olduğunuz vaziyet planını ekleyebilirsiniz. Ana başlıkları değiştirmeden alt başlıklar ekleyerek tesis için ek bilgi verebilir ve belge ekleyebilirsiniz. Screenshot_20200325-102723_Word.jpg