Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TaŞ ocaklarinda ÖlÇÜm yapan veya bu konuda İlgİ sahbİ olanlar

Konu, 'ARŞİV' kısmında Sinem Yener tarafından paylaşıldı.

 1. Sinem Yener

  Sinem Yener CMNet Üyesi

  ArkadaŞlar taŞ ocaklarinda patlatmadan kaynakli gÜrÜltÜ ÖlÇÜmÜ ve Çevresel etkİlerden toz ÖlÇÜmÜ burda kİ toz ve sulama kisminda kullanilan suyun ÖlÇÜmlerİ konusunda bİlgİ sahİbİ olan var mi?
  Yardimci olur musunuz?
   
 2. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: TaŞ ocaklarinda ÖlÇÜm yapan veya bu konuda İlgİ sahbİ olanlar

  Soruyeteri kadar açık değil,
  Patlatma ile ;
  Gürültü, titreşim ölçümlerini kimler mi yapar, yaptırmam gereklimi, standarları nelerdir, sınır değerleri nelerdir, gibi sorarsanız yardımcı olmak daha kolay.
  Ayrıca toz ölçümleri de Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği ve tozumanın engellenmesi için kullanılan suların deşarjında gerekli olan pareametreler mi?
   
 3. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Cevap: TaŞ ocaklarinda ÖlÇÜm yapan veya bu konuda İlgİ sahbİ olanlar

  gürültü ölçümleri için bir çevre laboratuvarı ile görüşün. patlatma ölçümleri gerekecektir. toz ölçümü için ise çöken toz ölçümleri gerekecektir. bunun içinde laboratuvar ile görüşün, il k etapta PM10 ölçümleri yapılacak ve çıkan sonuca göre çöken toz ölçümünün yapılıp yapılmayacağına karar verilecek. toz ve gürültü ölçümlerinde fiyat bakanlığın belirlediği standart fiyatlardır. aşağı yukarı bütün laboratuvarlar aynı fiyatı verirler. sulama derken tozumayı önleme amaçlı yollarda yapılan sulamalardan mı bahsediyorsunuz?
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...