Taşıma evrakının sistem üzerinden girişi

Büşra Mülayim

İzmir İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
AGM OTOMOTİV SAN.VE TİC.A.Ş.
Taşıma evrakının sistem üzerinden girişi 16.09.2019 tarihi itibarı ile yapılabilecektir. Bununla birlikte, 01.01.2020 tarihinden sonra taşıma evrakının sistem üzerinden düzenlenmesi zorunludur.

Hayırlı olsun arkadaşlar :)

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

Beril Çataltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
APS Ambalaj Kozmetik ve Temizlik Ürünleri San. A.Ş.
Teşekkürler Büşra Hanım, siz paylaşmasaydınız ben bu duyuru asla göremezdim :)

İsrafil Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SAR MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş
2018 yılı içerisinde toplam tehlikeli madde gönderim , alım miktarımız 50 ton altında olduğundan dolayı TMFB iptali için başvurumuzu yapmıştık ve denetime gelerek 50 ton altı olduğunuzdan dolayı Tehlikeli Madde ile ilgili bir işlem yapmamıza gerek olmadığı bilgisini vermişlerdi. TMFB miz iptal edildi. Bu durumda ben ne yapmalıyım. Tehlikeli madde olarak sadece atık gönderimi yapıyoruz.

Önceki cevapları görüntüle…

moonege

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özkan Demir Çelik San. A.Ş.
İsrafil Bey,

Yeni yönerge ile 50 ton sınırı kaldırılmıştır. Eğer muaf listesinde yer almıyorsanız maalesef belgeyi almanız gerekiyor. Zaten yeni yönerge ile birlikte Ek-3 raporu alarak ancak belgeyi çıkartılabiliyorsunuz. Bunun için de mutlaka TMGDK ile anlaşmanız gerekiyor. Bu aşamada ilk TMGDK ile görüşürseniz size daha sağlıklı yol göstereceklerdir.

lizzie

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
....
16.06.2019 tarihli resmi gazetede yapılan değişiklik ile 50 ton ve üzerinde şartı kaldırıldı. Bu nendenle tekrar TMFB almanız gerekmektedir.
"MADDE 5 –
(1) Yönetmelik kapsamındaki tehlikeli maddeleri; taşımacı, dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan ve tank konteyner/portatif tank işletmecisi olarak bu faaliyetlerden biri veya birden fazlasıyla iştigal eden işletmeler TMFB almak zorundadır."

Önceki cevapları görüntüle…

İsrafil Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SAR MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş
@lizzie Yönergeyi yazanlar sanayicilerin ne halde olduklarından bihaber galiba. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Ben Türkiye de zannetmiyorum 1 -10-100-1000 kg boya kullanımı olan TMGD ye aylık xxx lira danışmanlık ücreti versin. Gelecek 100 kg boya araçtan nasıl inecek onu mu takip edecek :D

Merve Alkan Türkücü

Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
tr.linkedin.com
Firma
Mondi Group
Merhaba,

E devlet üzerinden mi yoksa program üzerinden mi yapmak daha uygun ? Eğer plaka da yetkili değilsek sanırım e devlet üzerinden yapamıyoruz...

Beril Çataltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
APS Ambalaj Kozmetik ve Temizlik Ürünleri San. A.Ş.
Burda programdan kastedilen nedir?

Gizem Sunar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Başkent Üniversitesi Hastanesi
Galiba pek bir şey anlayamadım :/

hyriye

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba, belki başlıkla biraz alakasız ama uygun başlığı göremedim. Tehlikeli madde danışmanımız aat çıkan arıtma çamurunun UN kodunu hazırlamak için MSDS i var mıdır diye bir soru yöneltti, hangi belge danışmanımıza yardımcı olabilirim

gamzeboztepe

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çan geri dönüşüm
Malzeme güvenlik bilgi formu(MSDS), arıtma tesisiniz de kullandığınız kimyasallarla ilgili güvenlik bilgi formları kimyasalları tedarik ettiğiniz firmalardan sağlayabilirsiniz diye biliyorum.

handeoo

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel
UN 3077 yi kullanabilir TMGD niz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayırca msds ürünler için hazırlanır. atık malzemenin msds i olmaz. çamuru biz üretmiyoruz (kimyasal olarak). Evet atık olarak prosesin ayrılmaz bir bütünü olarak ortaya çıkıyor ama üretmiyoruz :)

Emrah Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AAT
MSDS hazırlayan yeterlilik sahibi firmalar var. ama arıtma çamurunun MSDS'i olması konusunu ilk defa duyuyorum.

hyriye

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Ben de ilk defa duydum ama ikna edemedim danışmanı, herkese teşekkürler

Nefize Yıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba

Atıklar MSDS ( GFB ) dan muaftır. 13.12.2014 tarih 29204 sayılı resmi gazete de yayınlanan
ZARARLI MADDELER VE KARIŞIMLARA İLİŞKİN GÜVENLİK BİLGİ FORMLARI HAKKINDA YÖNETMELİK de mevcut

(2) Bu Yönetmelik aşağıda yer alan ve son kullanıcıya nihai ürün olarak ulaşan madde ve karışımları kapsamaz:
a) İnsan sağlığı ile ilgili amaçlar için kullanılan tıbbi ürünler,
b) Veterinerlikle ilgili amaçlar için kullanılan tıbbi ve tıbbi olmayan ürünler,
c) Kozmetik ürünler,
ç) Atık niteliğindeki madde karışımları,
d) Gıda maddeleri,
e) Hayvan yemleri,
f) Radyoaktif maddeler ve radyoaktif madde içeren karışımlar,
g) Haklarında, yürürlükteki diğer düzenlemelerde bu Yönetmelikle aynı seviyede bilgi sağlayıcı ve koruyucu hükümler bulunan, vücuda yerleştirilebilir aktif tıbbi cihazlar,
ğ) Haklarında, yürürlükteki diğer düzenlemelerde ilgili hükümler bulunan, patlama ya da piroteknik etki yoluyla fiili etki yaratmak üzere piyasaya arz edilen harp levazımatı ve patlayıcılar.