Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat firmasında tarihi geçmiş ürünler

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında deryaünlü tarafından paylaşıldı.

1. deryaünlü

deryaünlü CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba; tat firmasında içi sıvı dolu olan tarihi geçmiş ürünler elimde bulunmaktadır(soda,kola şişeleri gibi) , bunların bertarafı ile ilgili arıtma cihazlarının olduğunu duydum konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

açıkçası tam bir fikrim yok ancak bu ürünlerin normalde üreticiye verilmesi gerekiyor diye biliyorum.

3. deryaünlü

deryaünlü CMNet Üyesi

direk üreticiye değilde kendi tesisinde şişelerin kırıldıktan sonra kalan sıvının arıtılması gerçekleştirildiği takdirde üreticiye gitmesine gerek kalmıyor diye biliyorum

Neşat Ören bunu beğendi.
  4. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

@deryaünlü merhaba derya hanım, bir içecek firmasından tat tesisi olarak bizden ambalajın içindeki sıvıların bertarafını yapmamızı istediler, siz bu konuda ne yapabildiniz , sözünü ettiğiniz arıtma cihazıyla ilgili bilgi vermeniz mümkün mü?

5. Serhat Mehmet Kar

Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

Bu bahsedilen konu bertaraf olarak değerlendirilir gibi geldi bana tatların böyle bir yetkisi yokki

6. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Serhat bey evet böyle bir yetkimiz yok, firmaya belirttim bunu zaten ama neler yapılabilir diye sormuştum

7. Serhat Mehmet Kar

Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

Bildiğim bir tat firmasınada bu şekilde bir talep olmuştu onlar plastik ve cam ambalajları kırıp ambalajı alıyor içeriğini de kompost tesisine gönderiyordu yanlış bilmiyorsam tabi bunun içinde ayrı bir ücret alıyorlar firmadan ama işlemleri nasıl gerçekleştirip nereye verdikleri hakkında bir bilgim yok.

L.Nergiz bunu beğendi.
  8. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Teşekkür ediyorum

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...