• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat-gdt fatura kesebilmedurumu hk.

A. Kapdı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atık Avcıları Geri Dönüşüm
Değerli Meslektaşlarım Merhabalar,

Çevre Görevlisi olarak çalıştığım Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma tesisine ait aynı ünvanda aynı kişinin GDT(granül) si de bulunmakta. Ben buraya fatura kesip atık ambalaj sisteminden de 7C'mi yapabilir miyim? GDT farklı adreste bulunmakta.

Teşekkürler.

@Ali Kapdi
Kolay gelsin Ali Bey,siz firmaya granül gönderdiğinizde kdv'li ya da tevkifatlı fatura kesersiniz ve ek-8C'den bildirim yaparsınız.Ek-7C sistemi lisanslı firmalara sattığınız ambalaj atıklarının girildiği sistemdir.Eğer ambalaj atığı gönderdiyseniz kdv'den muaf olacak şekilde fatura kesip ek-7C sisteminden çıkış yaparak beyan yapabilirsiniz.Bu söylediğim farklı adreste ise ama senin çalıştığın firma hem toplama ayırma yapıyor hem de geri kazanım aynı yerde.Sen kendi geri kazanımına ambalaj atığı gönderdiğinde buna gider pusulası düzenleyebilirsin ya da hiçbir belge düzenlemeden beyan edebilirsin ama fatura kesmene gerek yok.

@Ali Kapdi
Bildiğim kadarı ile bunun bir sakıncası yok , fakat son zamanlarda TAT lar hakkında biraz hassaslar bazı durumların suistimalinden dolayı , belki İl Çevre Müdürlüğünüze en azından sözlü olarak danışabilirsiniz .

Çok değerli cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.
Sorumu şu yüzden sordum. Kendi TAT'ımızdan kendi GDT'mize kestiğimiz PE yi belgelendirmede kullanabiliyor muyum? o yüzden sormuştum.

Olmuyormuş :)

Teşekkürler.