Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tat-gdt fatura kesebilmedurumu hk.

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Ali Kapdi tarafından paylaşıldı.

 1. Ali Kapdi

  Ali Kapdi CMNet Üyesi

  Değerli Meslektaşlarım Merhabalar,

  Çevre Görevlisi olarak çalıştığım Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma tesisine ait aynı ünvanda aynı kişinin GDT(granül) si de bulunmakta. Ben buraya fatura kesip atık ambalaj sisteminden de 7C'mi yapabilir miyim? GDT farklı adreste bulunmakta.

  Teşekkürler.
   
  Gülin Ç. bunu beğendi.
 2. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  @Ali Kapdi vergi numarası ve vergi dairesi aynı mı?
   
 3. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  bu konuda @Gülin Ç. arkadaşımız yardımcı olabilir
   
 4. Kolay gelsin Ali Bey,siz firmaya granül gönderdiğinizde kdv'li ya da tevkifatlı fatura kesersiniz ve ek-8C'den bildirim yaparsınız.Ek-7C sistemi lisanslı firmalara sattığınız ambalaj atıklarının girildiği sistemdir.Eğer ambalaj atığı gönderdiyseniz kdv'den muaf olacak şekilde fatura kesip ek-7C sisteminden çıkış yaparak beyan yapabilirsiniz.Bu söylediğim farklı adreste ise ama senin çalıştığın firma hem toplama ayırma yapıyor hem de geri kazanım aynı yerde.Sen kendi geri kazanımına ambalaj atığı gönderdiğinde buna gider pusulası düzenleyebilirsin ya da hiçbir belge düzenlemeden beyan edebilirsin ama fatura kesmene gerek yok.
   
  g_kılıc ve Ali Kapdi bunu beğendi.
 5. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarı ile bunun bir sakıncası yok , fakat son zamanlarda TAT lar hakkında biraz hassaslar bazı durumların suistimalinden dolayı , belki İl Çevre Müdürlüğünüze en azından sözlü olarak danışabilirsiniz .
   
  Ali Kapdi bunu beğendi.
 6. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  merhaba ambar tesellüm fişi ile de işlem yapabılırsınız . bu belgeleri hem 7c hemde 8b ye işlersiniz
   
 7. Ali Kapdi

  Ali Kapdi CMNet Üyesi

  Çok değerli cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.
  Sorumu şu yüzden sordum. Kendi TAT'ımızdan kendi GDT'mize kestiğimiz PE yi belgelendirmede kullanabiliyor muyum? o yüzden sormuştum.

  Olmuyormuş :)

  Teşekkürler.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...