• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tat izgara önü yağ tutucu

Şeyma Bilgin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
KARÇEV Mühendislik
Merhabalar,

GFB başvurusu yapmak, akabinde lisans başvurusunda bulunmak için gerekli TAT Fiziksel şartları arasında "Yağmur ve yüzey sularının drenajı için gerekli tedbirler alınmış ve drenaj kanallarına bağlı yağ tutucular bulundurulmaktadır." ibaresi yer almakta. Tesisim TİP3. Yağmur ve yüzey suları toplamak için ızgaralar mevcut fakat nasıl tipte, ne boyutta, hangi şekilde bir yağ tutucu kullanmam gerekiyor bilmiyorum.

Konu ile ilgili bilgi, örnek ya da tavsiyelerinize açığım, şimdiden teşekkür ediyorum.

Boyutlarında herhangi bir standart ölçüsü yok. Izgara alanını tam kapatacak şekilde olması yeterlidir.
Yeni başvuru yaptığım bir tesis için yaptırdığım yağ tutucuyu paylaşıyorum.
umarım yardımcı olur.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-03-20 at 17.15.19.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-20 at 17.15.19.jpeg
    736.5 KB · Görüntüleme: 165
Merhaba İstanbul'da bulunan TAT firmamız için yağ tutucu yaptırmak istiyoruz. Bunun için önereceğiniz yer var mı? Nereden alabilirim. Birde yağ tutucu öncesi saha içerisinde yapılması gereken herhangi birşey var mı?

Çok teşekkür ederim size, dediğiniz şekilde yaptıralim o halde 😇 peki o plaklar arasında boru geçiyor mu sadece düz plaklar görünüyor fotoğrafda. Kademeli su geçişi nasıl gerçekleşiyor aynı seviyede sanki.

Tuğbaçev.bazı plakaların altından bazılarının ise üstünden yaklasık 5-10 cm çapında delikler mevcut. yağın yoğunluğu hafif olması sebebiyle orta plakalar arasında üstte tutuluyor su ise alt taraftan gidiyor. yağ tutucunun ilk başında ise ızgara mevcut gelen katı parçalar tutucuya girmeden önce tutulsun diye. Kolay gelsin hocam.

Merhabalar,
Ben de yakın zamanda TAT tesisime bir yağ tutucu tasarlatıp yaptırdım. Yardımcı olur umarım.
Belediye fen işleri kendi yapmıştı, başka bir yere yaptırma ihtiyacımız olmadı. Basit bir sistem aslında.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-06-10 at 14.21.04.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-10 at 14.21.04.jpeg
    129.5 KB · Görüntüleme: 87
  • WhatsApp Image 2022-05-05 at 12.28.10 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-05 at 12.28.10 (1).jpeg
    512.8 KB · Görüntüleme: 83
  • WhatsApp Image 2022-05-05 at 12.28.09 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-05 at 12.28.09 (2).jpeg
    488.1 KB · Görüntüleme: 89
  • Yağ tutucu.jpg
    Yağ tutucu.jpg